Kimse Yoklu Derneği’nde gönüllülere plaket verildi

Kimse Yokmu Derneği Kocaeli Şubesi’nin Suriye’ye başlattığı yardım kampanyasına destek olan gönüllülere plaket takdim töreni Kocaeli Valisi Ercan Topa...

BÜYÜT

Kimse Yokmu Derneği Kocaeli Şubesi’nin Suriye’ye başlattığı yardım kampanyasına destek olan gönüllülere plaket takdim töreni Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın eşi Sevim Topaca’nın katılımıyla yapıldı

Kimse Yokmu Derrneği Kocaeli Şube Başkanı İslam Kadıçeşme tören öncesinde yaptığı konuşmasında; “Değerli Valimiz sayın Ercan Topaca’nın eşi sayın Sevim Topaca , geçen yıl ziyaret teklifimizi kabul etti. O gün bir organizasyon yapacağımızı söyledik, sağolsun hanımefendi bize nezaket göstererek davetimizi kabul etti. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kocaeli Kimse Yokmu Derneği olarak çalışmalarımızda ana temelimiz siz gönüllülerdir. Sizler olmazsanız bizler burada olamazdık. Türkiye’de yaptığınız aktivitelerle ses getiriyorsunuz. Suriye’ye yardım komvoyunda bizde Kocaeli olarak niyet ettik. Ancak içimizde uhde vardı. Sizler bu acabaları sildiniz. Bu olayla beraber yeni bir faaliyete başlayacak. Bu faaliyet Afrika’daki katarakt ameliyatları için kampanya başlatmaktır. İnşallah hanımefendiyi bu kampanya sebebiyle onurlandıracağız. Herşey için teşekkür ediyoruz” dedi.

BİRÇOK YARDIM YAPILDI
Kadıçeşme, “ Çok güzel faaliyetler yaptık. 2012 yılı faaliyetlerimiz mağdur aile sayısı 756 kişiye ulaştı. Toplam 391 bin TL lik çeşitli konularda yardımlar yaptık. Ramazan kumanya dağıtımında yaklaşık 1000 aileye yardım yapıldı. Nakit yardımlarımızda oldu. 209 bin TL lik maddi yardımımız oldu. Bolu Göynük Aşağıkanık köyünde bir yangın oldu ve tüm köy yandı. Göynük Kaymakamımızla birlikte oradaki yaklaşık 13 tane yanan evde yaklaşık 15 gün içinde sahiplerini normal hayata döndürdük. Sudan ve Etiopyadan okuyan yaklaşık 20 öğrenciyi giydirdik. Kocaeli ve ilçelerini kapsayan alanda ihtiyaç sahibi 500 öğrencinin mont ihtiyacını giderdik. Tekrar teşekkür ediyorum” diyrek sözü Sevim Topaca’ya bıraktı.

KARŞILIK BEKLEMEDEN
Topaca da yaptığı konuşmasında; “Ben böyle hayırlı hizmetlere vesile olan bir grubun plaket takdim töreninde bulunmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Burada birçok hayır yapan gönüllü hanım arkadaşımız var. Bu hizmetlerinizden ve hayırlarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, Allah razı olsun diyorum. Bunlar gönüllüktür. Hiçbir karşılık beklemeden yapılan yardımlardır. Onun verdiği haz herşeye bedeldir. Gönüllülük Osmanlıdan, vakıf kültüründen gelen bir şeydir. Bunu Türkiye Cumhuriyeti’nde de devam ettiriyoruz. Bu anlamda Kimse Yokmu Derneğine, Dernek Başkanımız İslam Beye ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sizlerle olmaktan son derece mutluyum. Tekrar teşekkür ediyorum.” diyen Sayın Bayan Sevim TOPACA’nın konuşmasının ardından Kimse Yokmu Derneğinin Suriye’ye gönderdiği yardım tırı görüntüleri ile Afrika’da yapılan katarakt ameliyatı ile ilgili sinevizyon görüntüleri sunuldu.

KAMPANYANIN STARTI VERİLDİ
Kimse Yok Mu Derrneği Kocaeli Şube Başkanı İslam Kadıçeşme başta Sudan, Burkina Faso, Çad, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyetleri, Somali, Moritanya, Senegal gibi ülkelerde olmak üzere; hastaların Katarakt ameliyatı için başlatılan kampanyanın yardım kumbarasını Sevim Topaca’ya takdim edilerek, kampanyanın startını verdiler.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Sevim Topaca, Kamerun Bamyanga’ da 12 bin kişinin yaşadığı mahallede su kuyusu açtıran, Leyla Budak’a teşekkür belgesini verdi. Budak, “Kimse Yok Mu Derneği’nin Afrika Su Kuyusu kampanyasını ERKOMED’in düzenlemiş olduğu bir programda duydum ve çok etkilendim. Bu yüzden su kuyusu açtırmaya karar verdim ve bu güzel hayıra vesile olan ERKOMED’e ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Şube Başkanı İslam Kadıçeşme, katkılarından dolayı Sevim Topaca’ya Afrika’daki çocukların ders çalışırken defter olarak kullandıkları ağaç panoyu takdim etti.Topaca son olarak Kimse Yokmu Derneği Kocaeli Şubesi’ni gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

24 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR