Kemal Kılıçdaroğlu, Kuşkan’dan belediyeleri geri istedi

CHP 34. Olağan Kurultayı dün Ankara TT Arena Spor Salonu’nda başladı. Kurultay öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul, Ankara, İzmir il ba...

BÜYÜT

CHP 34. Olağan Kurultayı dün Ankara TT Arena Spor Salonu’nda başladı. Kurultay öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul, Ankara, İzmir il başkanları ile özel görüştü. Görüşmeye; Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın da katılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, Kuşkan’la yaklaşık bir saat baş başa görüştü. Kılıçdaroğlu; Kuşkan’dan kaybedilen belediyeleri geri istedi

Yalçın Kuşkan’a talimatlar veren Kılıçdaroğlu; “Kentinizi çok önemsiyorum. 2014 yerel seçimlerinde muhakkak kaybedilen belediyeleri geri almalıyız. Hepsini geri istiyorum” dedi. Görüşme sonrasında İl Başkanı Yalçın Kuşkan kurultay tertip komitesindeki görevine döndü. 26 Şubat’ta tüzük kurultayını gerçekleştiren CHP, dün Ankara TT Arena Spor Salonu’nda 34. Olağan Kurultayını başlattı. İki gün sürecek olan kurultayda bugün Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak.
KOCAELİLİLER, 20 OTOBÜSLE GELDİ
Partililerin hınca hınç doldurduğu TT Arena Spor Salonu’nda CHP adeta gövde gösterisi yaptı. Kurultayın hafta içi yapılmasına rağmen salonu doldurmayı başaran CHP’lilere ilimizden de büyük destek geldi. 20 otobüsle Ankara’ya hareket eden Kocaelili partililer kurultay sabahı Ankara’ya geldi. Ankara’da partilileri kurultay komitesinde görevli 6 il başkanın biri olan Yalçın Kuşkan karşıladı. Kurultay delegeleriyle de yakından ilgilenen Kuşkan organizasyonda aksilik yaşanmaması için yoğun çaba sarf etti.
GÜNEŞ’E YOĞUN İLGİ
CHP 34. Olağan Kurultayı’nın ilk gününde PM üyesi, Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş’e yoğun ilgi vardı. Kurultay salonuna kurultay sonrasında genel sekreter olması beklenen partinin önemli isimlerinden Adnan Keskin ile birlikte gelen Güneş’e partililerin yanı sıra ulusal basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Daha önce; “Ben PM için adayım diyemem. Kemal Bey (Kemal Kılıçdaroğlu) arzu ederse beni listesine yazar” açıklamasında bulunan Güneş’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde olduğu öğrenildi.
BİN 282 DELEGE
OY KULLANACAK
Dedeman Otel’de konaklayan, CHP 34. Olağan Kurultayı’nda ilimizden 22 seçilmiş delege ile milletvekili olan 3 ve parti meclisi üyesi olan 1doğal delege olmak üzere toplam 26 kurultay delegesi dün genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek aday olduğu genel başkanlık seçiminde oy kullandı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden başkanlık görevine seçildiği kurultayda 187'si MYK, PM, YDK üyesi ve milletvekili ile bin 95'i il kurultay delegesi olmak üzere toplam bin 282 delege oy kullanma hakkı bulunuyordu.
SEÇİMLER BUGÜN
Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğu kurultayın birinci günü siyasi konuşmalar ve genel başkanlık seçimi yapıldı. Kurultayın ikinci günü olan bugün ise PM ve YDK seçimleri yapılacak. Organ seçimlerinin ardından genel başkan Kılıçdaroğlu, PM üyeleri arasından MYK üyelerini belirleyecek. CHP'de 26 Şubat'ta yapılan tüzük kurultayıyla belirlenen yeni tüzük uyarınca, büyük kurultayda şu an 80 kişiden oluşan PM'de üye sayısı 60'a inecek.
PM'YE KİMLER ADAY?
Bugün gerçekleştirilecek seçimler çarşaf listeyle yapılacak. Organ seçimlerinde yüzde 33 cinsiyet kotası, yüzde 10 gençlik kotası uygulanacak. 18 Temmuz Çarşamba günü yapılacak organ seçimlerinde, ilimizden aday olacak isimler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hurşit Güneş'in PM'ye girme ihtimali yüksek. Haydar Akar'ın adı ise yüksek disiplin kuruluna geçiyor. Kadri Veziroğlu, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, Körfez ilçe eski Başkanı Turgay Aksu, Ehlinaz Torun, halen bilim kurulu üyesi olan Ömer Kurtaş da PM'ye aday olacak isimler.

18 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR