AKP milletvekili adayı İlyas Şeker “yüzde 50’iğn üzerinde oy alırız”

AKP Milletvekili adayı İlyas Şeker “Kocaeli’de yüzde 50’nin üzerine oy çıkar. Şuanda görülen durum budur. Diğer siyasi partilerin durumları önemlidir....

BÜYÜT

AKP Milletvekili adayı İlyas Şeker “Kocaeli’de yüzde 50’nin üzerine oy çıkar. Şuanda görülen durum budur. Diğer siyasi partilerin durumları önemlidir. Sahada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ipe sapa gelmez vaatler halk arasında alay konusu olmuş durumdadır. Vatandaş Kılıçdaroğlu tarafından kışın 1 aya indirileceği konuşularak espri yapılıyor. Kılıçdaroğlu’nun sadece derdi kendi koltuğunu korumaktır” açıklamasında bulundu.

Seçim çalışmalarına devam eden İlyas Şeker “Halkımızla yaptığım görüşmelerde en fazla emekli maaşları, işsizlik ve asgari ücret konularında şikayetler gelmektedir. Kişisel şikayetler gelmektedir. Yapılan çalışmaların hızlandırılması istenilmektedir. Bunların dışında çok büyük bir değişiklik yok. Eskisi gibi takım tutar gibi parti tutulmuyor. 90 yılları öncesinde bu vardı. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde ağız birliği edilmişçesine sağlık alanında yapılan çalışmalardan memnun durumdalar. Ulaşım konusunda teşekkürler edilmektedir. Eğitim çalışmaları konusunda destek verilmektedir” dedi.

YÜZDE 50’Yİ GEÇERİZ
Şeker “Kocaeli’de yüzde 50’nin üzerine oy çıkar. Şuanda görülen durum budur. Diğer siyasi partilerin durumları önemlidir. Sahada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ipe sapa gelmez vaatler halk arasında alay konusu olmuş durumdadır. Vatandaş Kılıçdaroğlu tarafından kışın 1 aya indirileceği konuşularak espri yapılıyor. Kılıçdaroğlu’nun sadece derdi kendi koltuğunu korumaktır. 13 Haziran’da genel başkan kalmak için ipe sapa gelmeyen açıklamalar yapıyor. Mevcut oyundan biraz yukarı aldığı zaman bakın ben başarılıyım diyerek yerinde kalacaktır. CHP’de gelenek vardır, seçimlerin ardından hemen değişim başlar. Geliş şeklide normal bir geliş şekli değildi. Koltuğu korumak için bunları yapıyor. 17 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Bunun 10 yılı muhalefette geçti. Muhalefette kalmak kadar kolay bir şey yok. Yapma zorunluluğunuz bulunmuyor. O an içinde iktidar olma durumunuz yok. Her şey mübah oluyor. İktidar olunca yapmak durumundasınız” açıklamasında bulundu.

MHP ALANDA YOK
Vatandaşın yakından takip ettiğini belirten Şeker “MHP sempatizanlarıyla karşılanmadık. Kaset olaylar MHP’yi baya etkilemiştir. MHP’nin konuşmaları vatandaşı tedirgin etmektedir. Vatandaş huzur istemektedir. İstikrar önemlidir. 2001 koalisyonunu vatandaşlar biliyor. MHP barajı geçeceğini sanmıyorum. Geçmesi durumunda ise bir milletvekili çıkarır. İkinciyi Kocaeli’de çıkarma şansı yok. AKP 7, CHP 2, MHP 1 görünmektedir. Bir milletvekili ilerleyen dönemde belli olacaktır. 2002 yılı öncesinde Türk pazarı pula dönmüştü” dedi.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR