Dursun Daşdangil’de MHP’den istifa etti

MHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Dursun Daşdangil, “Son günlerde kamuoyunun gözü önünde yaşanan olaylar partime zarar verdiği gibi şahsımı da derinden...

BÜYÜT

MHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Dursun Daşdangil, “Son günlerde kamuoyunun gözü önünde yaşanan olaylar partime zarar verdiği gibi şahsımı da derinden yaralamıştır” diyerek istifasını sundu

MHP Kocaeli İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın milletvekili adayları ile ilgili MHP Genel Merkezi’ne yazdığı raporun yankıları devam ederken MHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Dursun Daşdangil’de bu görevinden ve il yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

BENİ DERİNDEN YARALADI
İstifasını bildiren Dadaşgil, şöyle konuştu: “Bu dava uğruna 18 yaşındaki kardeşini şehit vermiş bir ülkücü olarak son günlerde kamuoyunun gözü önünde yaşanan olaylar partime zarar verdiği gibi şahsımı da derinden yaralamıştır”

ARKADAŞLARIMIZA HAKSIZLIK EDİLDİ
“Seçim süreci boyunca birlikte çalıştığımız aday adayı veya aday arkadaşlarımız, kardeşlerimiz veya ağabeylerimiz ile ilgili ortaya atılan iddialardan dolayı, partili arkadaşlarımın üzüntüsünü görmezden gelemezdim. Allah şahit ki, tüm arkadaşlarımız ellerinden gelen her türlü gayreti sarf etmişlerdir. Özellikle bu haberlerin kamuoyu önünde tartışılır pozisyonda olması ise neresinden bakarsanız bakın başlı başına bir gaflettir”

KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM
“Siyaset yaptığım Kocaeli ilinde bu güne kadar hiç kimsenin adamı olmadığım gibi bundan sonra da kimsenin adamı olmayacağım. Hep doğru gördüğüm ve inandığım yerde oldum. Her zaman genel başkanımı takip ettim ve o doğrultuda hareket ettim”.

PARTİMİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN İSTİFA ETTİM
“Bugün gelinen noktada partimin de önünü açmak adına bulunduğum görevden istifa etmemin verdiğim en doğru karar olacağını düşünmekteyim. Aldığım bu karar tamamen şahsımla alakalıdır. Göreve devam eden arkadaşlarıma da en ufak bir telkin niteliği taşımamaktadır” dedi.

26 Aralık 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR