KPSS yatırımların önünü kesiyor!

2015 yılında kurulan Kocaeli Genç Girişimciler Derneği, faaliyetlerine başladı. Kurulum aşamasını tamamlaması sonrasında dernek üyeleri basın mensupl...

2015 yılında kurulan Kocaeli Genç Girişimciler Derneği, faaliyetlerine başladı. Kurulum aşamasını tamamlaması sonrasında dernek üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi. Irmak Cafe’de düzenlenen programda Dernek Başkanı Bilal Bozkurt tarafından dernek hakkında bilgi verildi. 2015 yılının Haziran ayında kurulduklarını belirten Dernek Başkanı Bozkurt “Derneğimiz yeni bir dernek olmasına rağmen Kocaeli’de tanınırlığı ve etki alanı güzel seviyelere ulaşmıştır. Derneğimizin 50 üyesi bulunmaktadır” dedi.

 

NEFESİMİZİN YETTİĞİ KADAR

Gençlik demek güç demek ve güzel yarınları insanlığa inşaa edecek bugünün hizmetkarları demektir diyen Bozkurt “Biz bu gün ne kadar güçlü ve donanımlıysak yarınlarda o kadar güzel ve zengin olur. Aktif gençlerin gelecek yıllarda çok güçlü olması adına Genç Girişimciler Derneği olarak, nefesimiz yettiği sürece içinde yer alacağımız bu ilk adımlar büyüyecek ve çoğalacaktır. Bir ben olma adında kaybolan gençlik, bir biz olma adına hep birlikte güçlü yarınları diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

GENÇLERE YÖNELİK

Dernek Başkanı Bozkurt “Kent yaşamında kent vizyonunun ve Toplumsal yaşamın tüm alanlarında Gençlerin konumlarının güçlendirilmesi, kadın erkek eşitliğinin sağlanması, gençlerin, girişimci, araştıran, üreten bireyler olmalarının desteklenmesi ve bireysel inisiyatiflerinin geliştirilmesi adına, politikalar üretmek, stratejiler geliştirmek amacıyla, gençlerin ve gençlerle ilgili Tüm kurumların: kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversite temsilcilerinin işbirliği oluşan demokratik yapılarla gençlerin özellikle iş hayatında konumunu geliştirip güç birliğini oluşturmak. Kentlilik bilincinin oluşturulması ve farklı kültürler arasında diyaloğun sağlanması sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık sosyal yardımlaşma ve dayanışma saydamlık hesap sorma ve hesap verme katılım, yönetişim ve yerinde yönetimin hayata geçirilmesini, Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur” ifadelerini kullandı.

 

ÖNEMLİ İSİMLER

Projeleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Bozkurt “5 Mart Cumartesi günü Sabancı Kültür Merkezinde, Kişisel Gelişim Zirvesi semineri ile Türkiye çapında kendi alanında başarılı olan kişileri üniversiteli gençlerle buluşturuyoruz ve onlara kişisel gelişim sertifikaları kazandırıyoruz. Bu projemiz de CNN TÜRK, NTV, KANAL D spikerleri ile bu seminerler Kocaelimize renk katacaktır” dedi.  

 

ENGELSİZ PROJE

Bozkurt “Tecrübe Konuşuyor adlı projemiz ile Kocaeli nin iş sektörü, sağlık sektörü, eğitim sektörün den olan başarılı isimleri dernek yönetimimiz ile buluşturarak her ay iki defa tecrübelerini dernek arkadaşlarımıza aktarmalarını sağlıyoruz. İlkini Türköz inşaat yönetim kurulu başkanı Recep Öztürk, ikincisini Trabzonlular Dernek Başkanı, İzmit makinanın da sahibi olan syn. Sami Durmuşoğlu'nu çağırdık. Ve yeni isimler de bu kişilere eklenecektir. Engelliler Haftasında Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü ile ortaklaşa yapmayı düşündüğümüz Engelsiz Renkler adlı projemiz Mayıs ayında gerçekleşecektir. Yurt dışı ziyaretleri ile dernek yönetimimiz farklı tecrübeler kazanacaktır” açıklamasında bulundu.

 

BALIK TUTMAYI ÖĞRETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Üyeleri fazla yapma derdinde değiliz diyen Dernek Başkanı Bozkurt “Şeref üye kavramımız vardır. İstişare kurulunda kentin önemli isimleri yer almaktadır. İstişare kurulunda 40 kişilik isimden oluşacak. Buda 6 ay içerisinde tamamlanacaktır. Üye olmakta şart aralığı bulunmuyor. Yönetim kurulu 18-35 yaş arasında olması gerekiyor. İşsizlik de aracı olmak durumundayız. KOSGEB, MARKA ile köprü olmaya çalışıyoruz. Balık tutmayı öğretmeye çalışıyoruz. Herkes devlete kapak atma derdindedir. Devlet tarafından ciddi destek verilmektedir. KOSGEB ve MARKA tarafından verilmektedir. Araştıran bir toplum değiliz” dedi.

 

KPSS YATIRIMIN ÖNÜNÜ KESİYOR

Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt “Gençler bizleri bilmeleri gerekiyor. İş adamların neler yaptıklarını anlattırma düşüncesindeyiz. Gençler sosyal medya aracılığı ile daha fazla iletişim kurmaktadır. KPSS ile gençler devlete girmek istemektedirler. KPSS yeni yatırımların önünü kesmektedir. Buna bir düzenleme yapılması gerekiyor. Yeni üretimin yapılması yönünde gençlerin heveslendirilmesi ve yeni yatırımlara yönlendirilmesi gerekmektedir” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

 

Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Yönetimi;

Bilal Bozkurt, Ziya Baştopçu, Hakan Aydemir, Ömer Taştekin, Erdem Yel, Vahap Dağ, Samet Ata Türkyılmaz, Hasbi Durmuş, Dilek Bahadır, Ersan Bal, Onur Kalemer, Mustafa Açıkgöz, Hasan Gögercin, Ömer Faruk Yüce, Emir Hüseyin Özkan’dan oluştu. 

toplu-011.jpg

28 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Gebzeli - Umuyoruz ki Tabela derneği olarak kalmaz.

Girisimcilik Adına yapılmamış isleri yapmak gerekiyor cok baydı bu konu

Sabancı daki programi da keske ücretsiz yapsanız sonucta derneksiniz yine de elinize saglık başarılar

Yanıtla . 0Beğen 28 Şubat 12:05
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR