Karakadılar: Kartepe AŞ’yi arpalığa çevirdiler

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Karakadılar’...

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Karakadılar’a basın toplantısında meclis üyeleri Serap Özmen, Nilay Merttürk, Temel Ofluoğlu, Musa Ejderoğlu, ilçe yöneticileri İsmail Akbal, Tevfik Mayda, Saim Keskin, Nurdoğan Çalışkan ve Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır eşlik etti.

 

“MECLİS ÜYELERİ NEDEN GELMEDİ?”

Toplantıda konuşan il başkanı Cumhur Karakadılar, yapılan son meclis toplantısına AKP’li 8 meclis üyesinin katılmamasının dikkat çekici olduğunu söyledi. Bu duruma tepki gösteren Karakadılar, “Görevlerini yapmayacaklarsa neden üstlendiler? Bugün meclis gündeminde ilginç maddeler geçti. Kartepe AŞ için yapılan sermaye artırımı talebi AKP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi” dedi.

 

“KARTEPE AŞ İFLAS ETTİ”

Kartepe AŞ’nin iflas ettiğini dile getiren Karakadılar, “Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez şirketi işlemez duruma getirdi. Kartepe AŞ kötü yönetiliyor ve arpalığa dönmüş durumda. İcralık ve ihalelere giremiyor. Hüseyin Üzülmez görevi devraldığında şirketin tek kuruş borcu yoktu. Fakat 2014 yılı son günü itibariyle ödenecek vergi ve diğer borçların toplamı 1 milyon 46 bin 403 TL’ye çıktı” ifadelerini kullandı.

 

“BAŞKANLIK ÜZÜLMEZ’E ÜÇ BEDEN BÜYÜK GELDİ”

Kuruluş sermayesi 400 bin lira olan şirketin öz sermayesinin 32 bin 599 TL’ye düştüğünü belirten Karakadılar, şöyle konuştu: “2014 yılında şirketin 352 bin 280 TL zarar ettiği görülüyor. Kartepe, Hüseyin Üzülmez’e üç gömlek büyük geldi. Kendisini hala başkan yardımcısı zannediyor. Kendisinden AKP’liler de hesap sormalı. Kartepe AŞ’de kullanılan kaynaklar Kartepelilere hizmet için harcanması gereken paralardır. Bu nedenle bu kaynağın nasıl kullanıldığını sormak bizim görevimiz” şeklinde konuştu. Karakadılar, açıklamasının devamında Kartepe A.Ş ile ilgili belediye meclis toplantısında CHP Grubu’nun soruduğu soruları kamuoyu ile paylaştı ve yetkililerden yanıt beklediğini belirtti. Hilal GÜDÜCÜ

 

1-Kartepe A.Ş.’de görevi devraldığınız tarihte çalışan sayısı ile şu an ki çalışan sayısı nedir?

2- AKP teşkilatlarında aktif siyaset yapan kaç kişi Kartepe A.Ş.’den maaş alıyor?

3-30 Mart 2014 itibarıyla şirketin borcu ne kadardır; ve 31 Aralık 2015 tarihi itibariyle şirketin borcu nedir?

4-Kartepe A.Ş. herhangi bir alacaklısı ile icralık oldu mu?

5-Şirketin borçlanması ve sermaye artışı niçin talep edilmektedir?

6-Kartepe A.Ş. ihalelere neden giremiyor?

7-Kartepe A.Ş’nin elindeki işler hangi firmaya ve neden devredilmiştir?

8-Pirelli’nin hurda işine aracılık edildi mi? Daha önce bu işin yüzde 25’i Kartepe A.Ş. yapıyordu, bu işi kime ve niçin devrettiniz?

9-Şirketin öz varlığı olan araçlar kime kaç paraya satıldı?

10-Sosyal belediyecilik anlayışında olduğunu savunan belediye başkanına soruyorum, 150 öğrencinin mağdur edildiği Derbent’teki Öğrenci Yurdu neden kapatıldı?

02 Mart 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

alperen - kılıçdaroğlu kötü örnek oldu

Yanıtla . 0Beğen 02 Mart 14:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR