İşte özgür Türkiye işte ileri demokrasi

Ergenekon davası kapsamından evleri arandıktan sonra gözatlına alınan ve ardından yazdıkları kitaplarda Ergenekon sanıklarını destekledikleri gerekçes...

BÜYÜT

Ergenekon davası kapsamından evleri arandıktan sonra gözatlına alınan ve ardından yazdıkları kitaplarda Ergenekon sanıklarını destekledikleri gerekçesi ile tutuklanan gazeteci Nedim Şener ve Ahmet Şık’a destek vermek için ilimizde bir dizi program gerçekleştiren ve iki kez yürüyüş düzenleyen ilimiz basın mensuplarına ceza yağdı.

Kocaeli Gazeteciler Platformu tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde Uğur Mumcu parkında düzenlenen basın açıklamasına katılan gazetecilere 154 TL idari para cezası kesildi. Gazeteciler, yasal haklarını aramak için 5 gün içerisinde Sulh Ceza Mahkemesine itiraz edebilecek. Valilik, 5442 Sayılı İl İdareler Kanunun 11/C maddesi çerçevesinde belirlenen basın açıklamasının yasak olduğu bölgede basın açıklaması yaparak gazetecilerin kabahat işlediğini, yasak bölge olarak ilan edilen alanda toplandıkları ve toplu gösteri kanununa muhalefet ettikleri gerekçesiyle idari para cezasına çarptırıldığını belirtti.

TOPACA İPTAL ETTİ
Basın açıklamasına katılan ve Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından isimleri tespit edilen gazeteciler polis karakoluna çağrılarak haklarında kesilen 154 TL’lik idari para cezası kendilerine tebliğ edildi. Gazeteciler adına ceza tebliğlerini Cemalettin Öztürk ve Gönül Efe aldı. Ceza tebliğ edilen isimler arasında basın açıklamasına katılan birçok gazetecinin ve basın açıklamasını düzenleyen platform üyelerinin isimlerinin bulunmaması dikkat çekti. Yapılan tebligatların ardından oaly hakkında bilgi edienn Kocaeli Valisi Ercan Topaca olaya el koydu. Topaca cezaların iptal edilmesi için gerekli direktiflerde bulundu ve valilik talimatı sornasında tebliğ edilen cezalar iptal edildi.

19 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR