Yüzde 50 hibeli yem bitkileri çiftçileri memnun etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de çiftçilere yönelik yüzde 50 hibeli yem bitkileri temin ediyor. Bu kapsamda İlkbahar ekimi için dağıtımı ger...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de çiftçilere yönelik yüzde 50 hibeli yem bitkileri temin ediyor. Bu kapsamda İlkbahar ekimi için dağıtımı gerçekleştirilen yem bitkileri tohumlarının hasat dönemi kontrol ve değerlendirilmeleri Büyükşehir Belediyesi ziraat mühendisleri tarafından gerçekleştirildi.

 

EĞİTİM VERİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik verdiği destekler devam ediyor. Bu doğrultuda görev yapan Büyükşehir ziraat mühendisleri çiftçilere teknik danışmanlık ve yetiştiricilik konularında eğitim de veriyor.

 

ÇİFTÇİLER MUTLU

Çiftçilere yönelik verilen yüzde 50 hibeli yem bitkilerinin hasat dönemi de Büyükşehir Belediyesi ziraat mühendislerinden kontrol ediliyor. Çiftçiler çalışmalarının sonucunda yapılan bu değerlendirme işleminden dolayı çok memnun olduklarını belirtti. Çiftçiler yem bitkisi tohumlarının kalitesinden ve elde edilen veririmin çok memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

 

YETKİLİLERDEN ÇAĞRI

Büyükşehir yetkilileri yem bitkileri üretim alanlarının artırılmasının hayvancılığın sigortası hükmünde olduğunu kaydederek kârlı bir hayvancılığın ancak yem maliyetlerinin düşürülmesi ile gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

 

SONBAHAR DÖNEMİ

Öte yandan sonbahar döneminde dağıtımı gerçekleşecek buğday, arpa, yulaf, Macar fiği ve karamba yem bitkileri tohumları için çiftçilerden gelen yoğun talepler değerlendirilmeye alınıyor.

07 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR