Duyar: Millet, Erdoğan’a ders verecek

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde SP-BBP ittifakının kent genelindeki seçim çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. İttifakın...

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde SP-BBP ittifakının kent genelindeki seçim çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. İttifakın en hareketli adaylarından Serhat Duyar’ın gazetemize yaptığı değerlendirmelerinde en büyük desteği kadınlardan aldıklarını dile getirdi. Milli ittifakın özellikle AKP’li tabandan büyük destek gördüğünü kaydeden Duyar, “Seçim çalışmalarımız iyi gidiyor. Başarılı olacağız” dedi.

 

“ESNAF ZOR DURUMDA”

SP’ye gelecek oyların yüzde 80’inin AKP’den, yüzde 20’sinin de MHP’den geleceğini kaydeden Duyar,  AKP’lilerin esnafla bir araya gelemediğini savundu. Duyar, AKP, pazarcıların yüzde 90’nından, esnafın da yüzde 70’inden oy alamaz. Esnaf ise çok zor durumda. AKP, İstiklal Caddesi’nde gezemezler bile. Esnaf, kredi ve faiz batağında ölmek üzere. Ölmeyen de sırasını bekliyor. Kredi alışkanlığı AKP döneminde başlatıldı. Emekliler kredi mi çekiyordu?” değerlendirmesinde bulundu.

 

CİVELEK YANLIŞ ATA OYNADI

CHP ve MHP’nin son dönemlerde oy kaybetmeye başladığını belirten Duyar, “Milli ittifak her yerde var. AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in listeye girememesi büyük bir haksızlık ve vefasızlıktır. Çalışkan bir il başkanıydı. Fakat kendisi hedefini yanlış koydu. Bakan Işık ile hedefini aynı tutması, patronluğa oynaması sonunu getirdi. Kent Konut’tan gitti deniliyor. Öyle bir şey yok. Eğer öyle ise Kocaeli’de siyaseten bitmeyen adam kalmaz. Bakan Işık’ın müsaade ettiği kadar patron oldu. Sınıra gelince de siyaseten bitti. Normal milletvekili olacağım deseydi, listeye girebilirdi” ifadelerini kullandı.

 

“AKP’LİLER GÖMLEĞİ YENİDEN GİYDİ”

HDP’nin referandumda kabul edilen değişikliğe güvendiğini söyleyen Duyar, “Bir kişi milletvekili seçilebilir sayısı alması sonrasında partisi barajı aşamasa da başka bir parti aynı oyu alarak milletvekili çıkarması durumunda bireysel olarak Anayasa Mahkemesi’ne başvurabilir. HDP de buna güveniyor. Biz de barajı geçemezsek bir, belki de iki vekili Ankara’ya gönderebiliriz. Ancak barajı geçeceğiz. Tablo bunu gösteriyor. Bizim şu anda bir milletvekili oyumuz var. Seçimlerin bitmesinden sonra Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapabiliriz” ifadelerini kullandı. Meydanlarda AKP-HDP ittifakının olduğunu dile getiren Duyar, “AKP’liler çıkardık dedikleri milli görüş gömleğini yeniden giymeye başladılar. Hayal dünyasındalar. Bunu Bakanlarının açıkladığı oy oranlarından anlayabiliyoruz” diye konuştu.

 

“SP MECLİSE GİRMELİ”

Bütün partilerin vaatlerini ekonomik gelişmeler üzerine kurduğunu da dile getiren Duyar, şöyle konuştu: “Bu da ekonominin ne kadar dar boğazda olduğunu gösteriyor. Çünkü meclis hiçbir sorunu çözemedi. Aynı şeyleri yeniden yaşamamak için SP meclise girmeli. Muhsin Yazıcıoğlu ve Necmettin Erbakan’ın evlatlarının olmadığı meclis başarılı olamıyor. İttifak yaptık, ancak uyumlu çalışıyoruz. Bu uyum mecliste de sürecektir.”

 

“HALK DERS VERECEK”

Halkın AKP’ye ders vermeye hazırlandığını da dile getiren Duyar, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verenler sandıkta kendisini uyaracaktır. Bizim mecliste olmamız durumunda millet kazanacaktır” diye konuştu. Serkan BORLAK-Bülent EKİNCİ

31 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR