Özel Gümüş Lisesi başarının öncüsü olacak

Dershaneler, 6528 sayılı kanun ile 13 Eylül 2014 tarihli resmi gazetede yayınlanarak 1 Eylül 2015 tarihinde tamamen kapanacak ve lise olarak eğitim ö...

BÜYÜT

Dershaneler, 6528 sayılı kanun ile 13 Eylül 2014 tarihli resmi gazetede yayınlanarak 1 Eylül 2015 tarihinde tamamen kapanacak ve lise olarak eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecek. Sözü geçen kanun ile Özel Gümüş Yayınları Dershanesi, temel lise onayını alarak Özel Gümüş Yayınları Temel Lisesi unvanına kavuştu. Milli Eğitim Bakanlığından onaylı İzmit’teki ilk dershane olan Gümüş Yayınları Temel Lisesi dün itibari ile ilk resmi başvurularını da almaya başladı.

 

TAM KADRO HAZIR BULUNDU

Başvurularını almaya başlayan ve 2019 yılı itibari ile Anadolu Lisesi haline dönüşecek olan Kemalpaşa Mahallesi Hürriyet Caddesi No:29 adresindeki Özel Gümüş Yayınları Temel Lisesi dün kahvaltılı basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Özel Gümüş Lisesi Kurucu Temsilcisi Alper Gümüş, Genel Koordinatör Nejdet Özmen, Okul Müdürü Münir Yiğit ve okulun öğretmenleri yer aldı.

 

KONTENJAN KISITLI  TUTULACAK

Eylül ayı itibariyle eğitim ve öğretim hayatına başlayacak olan Özel Gümüş Lisesi’nin öğrenci kontenjanı 480 olmasına rağmen okula toplam 240 öğrenci alınacak. Sınıflardaki yoğunluğun önlenmesi için böyle bir adım atılacağını belirten okul yöneticileri sınıfların da 15-16 kişi arasında değişeceğini belirtti.

 

“DERSHANELER OKULA DÖNÜŞÜYOR”

Açıklama yapan Alper Gümüş, “Bilindiği gibi Türkiye genelinde dershaneler hızlı bir şekilde okula dönüşmekte. Bizler Gümüş Yayınları Dershanesi olarak ilimizde temel lise başvurularını hızlı bir şekilde tamamlayıp 29 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü sayfasında 99958806 kurum koduyla yer alarak İzmit’te resmi onay alan ilk kurum olduk” dedi.


HAFTADA 6 GÜN DERS

Gümüş, “Özel Gümüş Lisesi başarısının öncüsü olmayı hedeflemiş bu düşünce ile hem okul derslerine hem de üniversiteye öğrencilerini en iyi şekilde hazırlamak için tam gün eğitim yapma kararı almıştır. Haftada 6 gün ders yaparak öğrencilerini kaliteden ödün vermeden en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflerinin birinci sırasına koymuştur” şeklinde konuştu.


NİTELİKLİ ÖĞRETMEN KADROSU

Alper Gümüş, “İyi bir eğitim ve iyi bir üniversite kazanmak isteyen öğrenciler bundan sonra okul ve dershane arasında zaman kaybetmeden 6 gün boyunca sabah 09.00 akşam 17.10’a kadar bizlerle beraber olacaktır. Dershanenin seçkin nitelikli yazar öğretmen kadrosuyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüteceklerdir” dedi.

 

“BAŞARININ ÖNCÜSÜ OLACAĞIZ”

Toplam 16 derslik ve 23 öğretmen ile birlikte ders verecek olan Özel Gümüş Lisesi, oldukça iddialı. Başarının öncüsü olacaklarını söyleyen Kurucu Temsilcisi Alper Gümüş, “İlk resmi temel lise onayı alan okulumuz ilimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun” diyerek açıklamasını tamamladı. Seda DEMİRAL

02 Haziran 2015 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR