AKP İl başkanı Civelek Vali Topaca’ ya destek çıktı

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Cengiz Topel Havaalanı programı sebebiyle gelen eleştirilere cevap verirken Vali Topaca’ yı koruduAKP İl yönetim kurulu...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Cengiz Topel Havaalanı programı sebebiyle gelen eleştirilere cevap verirken Vali Topaca’ yı korudu

AKP İl yönetim kurulu toplantısı, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Cengiz Topel Havaalanı açılışı sonrası Ankara’ya geçmesinden dolayı 1 gün gecikmeli olarak parti binasında yapıldı. Toplantı öncesi açıklama yapan İl Başkanı Mahmut Civelek, “Ankara’da Bakanımız Nihat Ergün ve milletvekillerimizle kahvaltıda bir araya geldik ve süreci değerlendirdik. Ardından AKP Genel Merkezi’ne geçtik”.

‘KATILIM DAHA FAZLA OLABİLİRDİ’
“Temayül yoklamasına katılım, yüzde 91 seviyesinde oldu. Rakam daha fazla olabilirdi. Kandıra köylerinden katılımın az olmasından dolayı bu seviyede olmuştur. Bin 416 kişiden bin 284 kişi, yapılan temayüle katıldı. 132 kişi ise katılmadı. Yapılan temayüllerin sonucunu Bölge Koordinatör Milletvekilimiz Hasan Ali Çelik, İl Koordinatörümüz Temel Coşkun hazırladıkları bir raporu, Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem’e sundular. Bu yoklama sonucu; Bakanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımızın karnelerinden sadece bir tanesidir” dedi.

‘EKSİ TARAFINI YORUMLUYORLAR’
Civelek, Cengiz Topel Havaalanı’nın hizmete açılmasında yaşanan aksaklıklar hakkındaki eleştirilere karşılık, “Yapılan yorumlar hep eksi tarafından bakılarak yapılıyor. Bu ilk seferdir ve bir törendir. Eksikleri anlayışla karşılamak gerek. Şehrin yıllardır özlemi olan Kocaeli’nden uçak kaldırılmış gözüyle bakılması gerekiyor” dedi.

‘VALİ’Yİ KORUDU’
“Organizasyondaki eksiklerle alakalı Valimize yüklenildiğini görüyorum” diyen Civelek,. “Bu organizasyon THY’ nın DHMİ bir organizasyonuydu. Bakanımız, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız her biri bu hizmet için büyük özveriyle çalışmışlardır. Trabzon’dan getirilen kişilerin kalabalık olmasından kaynaklanan aksaklık olarak bakılması gerekiyor” dedi.

‘GÖRÜYORSUNUZ Kİ İNEKLER OTLAMIYOR’
Bir milletvekili tarafından, “Cengiz Topel Havaalanı’nda yakın zamanda inekler otlamaya başlar” açıklamasına gönderme yapan Civelek, “Ben o zamanlar bu laf üstüne, ‘Bekleyelim, inekler mi otlar başka bir şeyler mi olur göreceğiz’ demiştim. Sonunda havaalanımızı hizmete açtık. Yakın zamanda başka illere de seferler düzenlenmeye başlanacak” dedi.

‘BİZE HARMAN ZAMANI’
Ankara değerlendirmesiyle ilgili olarak Civelek,“Bizim için harman zamanıdır. İlçe kongrelerimiz Karamürsel ilçesiyle başlıyor. Kesinlikle ilçe başkanlarının durumlarını değerlendirmek durumundayız. İlçe teşkilatımızın yapısının da düzenlenmesi gerekiyor. Yedek üyeler bile elekten geçirilecektir” dedi.

‘SINIFTA KALMA DİYE BİRŞEY OLMAZ BİZDE’
Yapılan temayül yoklamasının ardından sınıfta kalan ilçe başkanı var mı dır? Sorusuna Civelek, “Bizde sınıfta kalmak diye bir şey yok. Bizi bulunduğumuz seviyeden yukarı kim çıkarır bunun derdindeyiz. Eğer ki Genel Merkez tarafından başka ilçe başkanı işaret edilirse bunun tek nedeni daha ileri gidileceği hesaplandığı içindir. İlçe başkanlarımız başarısız değildir. Eğer olsaydı oylarımızda ve partimize üye yapmakta sıkıntı çekerdik” dedi.

BAYRAMLAŞMA 2. GÜN
“Kurban Bayramı programı belli oldu” diyen Civelek, “Bayramın ikinci günü saat 12.00’de yapılacaktır. İlçelerde bayramlaşmalara katılacağız” derken verilen bayramlaşma programında, milletvekillerinden Fikri Işık, Muzaffer Baştopçu ve Zeki Aygün’e program verilmemesi ise dikkat çekti.

AKP BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Kartepe İlçe: 14.30 – 15.30 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün – Mehmet İpşiroğlu

Başiskele İlçe: 15.30 – 16.30 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün – İshak Yıldırım

Kandıra İlçe: 15.30 – 16.30 Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu – Osman Özgenç

Gölcük İlçe: 14.30 – 15.30 Milletvekili Sibel Gönül – İdris Alp

Karamürsel İlçe: 15.30 – 16.30 Milletvekili Sibel Gönül – Şahin Talus

Derince İlçe: 14.30 – 15.30 Milletvekili İlyas Şeker – Hasan Ayaz

Çayırova İlçe: 15.30 – 16.30 Milletvekili İlyas Şeker – Şevki Demirci

Körfez İlçe : 14.30 – 15.30 Milletvekili Mehmet Ali Okur – Büyükşehir Belediye Başkanı

İbrahim Karaosmanoğlu – Hüseyin Demir

Darıca İlçe: 15.30 – 16.30 Milletvekili Mehmet Ali Okur – Tuba Şensoy

Gebze İlçe: 15.30 – 16.30 AKP İl Başkanı Mahmut Civelek – Yekta Türker – AKP İl Kadın
Kolları Başkanı Oya Tunçel

Dilovası İlçe: 14.30 – 15.30 AKP İl Başkanı Mahmut Civelek – Yekta Türker

AKP İLÇE KONGRE TAKVİMİ

KARAMÜRSEL – 19 Kasım 2011
KÖRFEZ – 20 Kasım 2011
DİLOVASI – 26 Kasım 2011
GEBZE – 27 Kasım 2011
İZMİT – 03 Aralık 2011
KARTEPE – 04 Aralık 2011
DERİNCE – 05 Aralık 2011
ÇAYIROVA – 10 Aralık 2011
GÖLCÜK – 11 Aralık 2011
DARICA – 17 Aralık 2011
BAŞİSKELE – 18 Aralık 2011
KANDIRA – 21 Aralık 2011

04 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR