Grand Körfez Otel’den engellileri düşünen çalışma

Grand Körfez Otel, yurt içinden ve yurt dışından gelen engelli sporcu kafilelerini ağırlıyor. İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kocaeli Engelsiz Ya...

Grand Körfez Otel, yurt içinden ve yurt dışından gelen engelli sporcu kafilelerini ağırlıyor. İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği ile MATAMED Engelsiz Yaşam Hizmetleri ve Danışmanlık şirketi otelde detaylı çalışmalar yaptı. Çalışma sonucunda otel yönetimine, engellilerin daha iyi ve daha konforlu hizmet alabilmeleri için yapılabilecek düzenlemeler hakkında bir ön rapor sunulacak.

 

OTEL YÖNETİMİNİN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA

İzmit Engelli Meclisi yönetim kurulu üyesi Avukat Tuba Özbay, Engelli Meclisi olarak engellilerin erişilebilirlik konusunda daha önce Kocaeli Adliyesi’nde Kocaeli Barosu Engelli Hakları Komisyonuyla birlikte benzer bir çalışma yaptıklarını, bugün ise otel yönetiminin talebi doğrultusunda çalışma yapılacağını, engelsiz yaşama katkısı olacak her çalışmaya destek vermekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

 

“DAHA KONFORLU BİR HİZMET”

Otel sahibi Kadir Kurt, kentimize yurt içinden ve yurtdışından spor faaliyetleri için gelen birçok engelli kafilesi ve sporcuların otellerini tercih ettiğini, daha konforlu bir hizmet için bu çalışmayı yapmaya karar verdiklerini belirtti. Kurt, kentimizin engelli sporları ile ilgili önemli bir potansiyeli olduğunu ekledi. Kocaeli Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Mehmet Ata Doğan, Grand Körfez Otel yönetimini engelli konusunda göstermiş oldukları gayret ve taleplerinden dolayı tebrik etti.

02 Mart 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR