Ruhi Çavdar, MHP il başkanlığına aday oldu

MHP eski İl Başkanı Ruhi Çavdar düzenlediği basın toplantısında yeniden il başkanlığına aday oldu. Çavdar, eski Milletvekili Kemal Köse’nin etrafında...

BÜYÜT

MHP eski İl Başkanı Ruhi Çavdar düzenlediği basın toplantısında yeniden il başkanlığına aday oldu. Çavdar, eski Milletvekili Kemal Köse’nin etrafında oluşacak olan yönetim içerisinde yer almaya yeşil ışık yaktı. MHP’de il başkan adayı sayısı 3’e yükseldi.


MHP eski İl Başkanı Ruhi Çavdar Kartepe yolu üzerinde bulunan Foşa Restoran’da basın açıklaması yaptı. Çavdar, “5 yıl birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımızla birlikte il kongresine bir ay zaman kalmasına rağmen bu zamana kadar düşünmedik. Bizler ilçe kongreleri ve kongreler öncesinde bakıldığında il başkanlığı makamına talip olmayacağımızı her fırsatta dile getirdik. MHP artık vizyon değişikliği jenerasyon değişikliği gerekiyordu. Gençlerin sorumluluk almalarını istemiştik. Milletvekili adayı olmam sonrasında MHP’de oy oranı düşmemiştir. 3 ilde oylarımızın düşmediğini görmemize rağmen bu yeterli değildir. Bundan daha fazlası gerekiyor. MHP’nin daha büyük hedefleri olmalıdır” dedi.

TÜRKKAN - CUMALİ

“Birlik ve beraberliğin sağlanması gerekiyor” diyen Çavdar, “Partinin iki tane MYK üyesi bulunuyor. MHP bu durumda olmamalıdır. Nefsi düşünceler bir taraf bırakılarak birlik ve beraberlik sağlanmalıdır. Yaşanan süreç sonrasında MYK Üyesi Cumali Durmuş ve Milletvekilimiz Lütfü Türkkan’dan veya parti büyüklerinden bu birlik ve beraberliğin sağlanması sonrasında samimiyet göremedik. Durmuş’un bir oyum var, o da Aydın Ünlü’nün söylemeni etik bulmuyorum” dedi

KEMAL KÖSE İSMİ

Çavdar, “Önümüzdeki bir hafta içerisinde partiyi toparlayacak bir ismin çıkması durumunda adaylıktan vazgeçerim. Hatta o isim etrafından oluşturulacak olan yönetim kurulunda yer alırım. Yeter ki ortak bir akıl oluşsun. Yaşanan sürece bakıldığında Kemal Köse bir alternatiftir. MHP’deki geçmişi bellidir. Farklı isimler de çıkabilir” açıklamasında bulundu. İlçe kongreleriyle ilgili açıklamada bulunan Çavdar, “İki ilçenin kongrelerinden oldukça rahatsız oldum. Kongre öncesinde söylemler çok ilginçtir. Körfez İlçe ve Başiskele ilçe kongreleri öncesi ve sonrasında ortaya çıkan durum görülmektedir” dedi.


DELEGE OLMAMAM ÖNEMLİ DEĞİLDİR
Çavdar, “Herkes il delegesi yazılabilir. Bundan bir mahsur yoktur. Önemli olan emeği geçmiş kişilerin yer alması önemlidir. İl başkanlığım döneminde yerel, genel ve bir referandum dönemi yaşandı. O zaman diğer siyasi partilerle temasları olanların yaptıkları çalışmalar herkes tarafından bilinmektedir. Delege yazılmamam çok önemli değildir. Başiskele’de delege listesi yapılırken bağıranlar ilçenin kurucu ilçe başkanı ve il başkanlığı yapan beni listede yazmamalarının arkasında neler olduğunu herkes biliyor. Samimiyetsiz bir düşünce tarzıdır. MHP’ye hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

BASİT BİR MAKAM DEĞİL
Çavdar, “MHP’liyim diyen herkes ekonomik olarak zora düşmektedir. İl başkanı olacak kişinin teşkilata zaman ayırması gerekiyor. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin temsilcisidir. Mesai saatlerinin dışında yada vakit konusunda kendi boş zamanında yapılacak bir görev değildir. Boş vakitte il başkanlığı olmaz. Aday olan arkadaşlarımla benim bir sıkıntım yok. Aydın Ünlü yıllarca birlikte siyaset yaptığım arkadaşımdır. Arkadaşlarımın ailelerine bakmak gibi bir sorumlulukları var. Milletvekili seçimlerinde gündüz çalışmasında son bir hafta kala Aydın Ünlü’yü görebildim. Fabrikadan izin alamadı. İzin almasını da beklemedim. Bakmakla yükümlü olan ailesi var. Çalıştığı ortam buna müsait değildir. İlçe başkanlığı farklıdır. Kendi yönetim içerisinde giderilebilir. İl başkanlığında vekalet olmaz. İsmail Kurt’un birçok yerde işi vardır” açıklamasında bulundu.

KÖK SÖKTÜRMELİ
Çavdar, “12 ilçe başkanım tarafından yerel yönetime kök söktürmelidir. İlgi alanları siyaset olmalıdır. Buna vakit ayıracak zamanları olmalıdır. MHP’nin içerisini bilirim. Nazif Tannur tarafından hazırlanan basın açıklamasının haricinde basın da çıkan bir durum yok” dedi.

11 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR