“Cahilane ve mesnetsiz şekilde konuşmasına anlam veremedim”

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’ın “İzmit Körfezi’nde denize girilmez, Altınkemer’e verilen Mavi Bayrak tamamen siyasidir” sözlerine Kara...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’ın “İzmit Körfezi’nde denize girilmez, Altınkemer’e verilen Mavi Bayrak tamamen siyasidir” sözlerine Karamürsel belediye Baikanı İsmail Yıldırım’dan cevap geldi. Yıldırım, kaplan’ın açıklamalarını üzüntüyle karşıladığını belirterek “Milletvekili olmuş hem de Dr. ünvanını almış birinin bu kadar cahilane ve mesnetsiz şekilde konuşmasına da bir anlam veremedim, veremiyorum” dedi.
Yıldırım yaptığı açıklamada, “Bizler son günlerde kamuoyunu meşgul eden sözde çevreci görünümlü illegal örgüt mensupları peşinde gidenler gibi değil, neyi ne şekilde yapacağını bilen siyasetçiler olarak; geçmişte yapılmış hataları düzelterek ve gelecekte de aynı hataların oluşmaması için bütün önlemleri alarak yeni bir körfez yapılanmasına imza attık. Yaptığımız bu çalışmaların finalinde de hiçbir siyası gücün etkili olamayacağı uluslararası platformda kabul görmüş mavi bayrağı almaya hak kazandık. Küçük ve hakir görmeye çalıştıkları bu olay güzel Karamürsel’imizin Kocaeli’nde ki gerçek başarısıdır ve bu halk bu bakışınızın hesabını sorar” şeklinde konuştu.

ÇARPITMAYI ADET HALİNE GETİRDİ
Kaplan’ın her ortamda olayları çarpıtmayı adet haline getirdiğini kaydeden Yıldırım, “Keşke cesaret edip gelse kamuoyunun önünde belgelerle kendisine bu konudaki başarımızı adım adım anlatsam. Ama biliyorum ki çamur at izi kalsın mantığının hakim olduğu bu düşünce tarzları; toplumun gerçek düşüncelerinden uzak, halktan kopuk ve sadece insanımızı yalan yanlış beyanlarla galeyana getirmeye çalışıp bundan nemalanma arzusu ile dolu bir yaklaşımdır” dedi.
KARAMÜRSEL DÜŞMANLIĞI
Karamürsel plajının her gn dolup taştığını belirten Yıldırım, “Halkımız artık bu oyunu bozdu. Sizin kıskandığınız ama itiraf edemediğiniz başarımızı halk görüyor. Her gün dolup taşan Karamürsel plajı hem görsel hem de ekonomik anlamda Karamürsellimize büyük değer katmaktadır, yapılan bu yalan ve mesnetsiz açıklama Karamürsel düşmanlığından başka bir şey değildir. Gerçek Karamürselliler, olayın farkındadır ve bunun cevabını zamanı gelince sandıkta soracaktır. Oturduğunuz yerden yaptığınız tutarsız ve yalan yanlış konuşmalarla bir ilçenin kaderi ile oynamaya çalışıyorsunuz buna asla müsaade etmeyeceğim” diyerek sert bir tavır sergiledi.
BURASI ER MEYDANI
Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü, “Karamürsel şov yapma yeri değildir, benim ilçem ile akalı konuşacak herkes iki kere düşünmeli, öyle söze başlamalıdır. Gerçek ve tutarlı eleştiriye her zaman itibar eder gereğini yaparız ama yalan, yanlış,kıskançlık kokan söylemlere de asla pabuç bırakmayız. Burası er meydanı, pehlivanlar diyarı Karamürsel.Kimse bizi ufak tefek sanıp boş sanmasın. İtidal sahibi, bilinçli, ne istediğini bilen, yapılanı gören, eleştiriyi de takdiri de kendi içinde çok güzel yapanların yaşadığı yer. Sayın vekilim geçen sene yaptığım daveti tekrarlıyorum sizi Karamürsel de beraberce denize girmeye davet ediyorum. Hatta denizin altını bile sizinle beraber dalarak gösterebilirim. Burayla alakalı bir şey öğrenmek isterseniz beni arayın. Karamürsel düşmanlarından aldığınız yalan yanlış bilgilerle komik duruma düşmeyin.”

24 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR