“HABAŞ derneğe 40 bin TL verirken aklınız neredeydi?”

MHP Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagül yazılı bir açıklama yaparak AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kadaz'ın “Dört fabrika Kartepe'yi kirletiyor” açıkla...

BÜYÜT

MHP Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagül yazılı bir açıklama yaparak AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kadaz'ın “Dört fabrika Kartepe'yi kirletiyor” açıklamalarını sert bir dille eleştirdi. Karagül özellikle Kandaz’ın HABAŞ’la ilgili sözlerini eleştirerek; “Derneğe 40 bin TL para verirken aklınız neredeydi?” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagülle bir yerel gazeteye verdiği röportajında Kartepe’de bulunan 4 fabrikanın havayı kirlettiği iddiasıyla gündeme gelen AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ı eleştirdi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Karagülle açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın 20 Haziran Çarşamba günü basında yer alan Kartepe’deki sanayi kuruluşları ile ilgili demecini hayretle okuduk.

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ
MHP Kartepe İlçe Teşkilatı olarak her zaman, yerel ve genel hizmet noktasında Kartepe’nin üvey evlat muamelesi gördüğünü söyledik. AKP ilçe başkanı bölgedeki sanayi kuruluşlarının ilçemizi kirlettiğini, yeterli istihdam yaratmadığını ve defalarca okuyup anlayamadığımız bölgemizde bulunan bir fabrikanın tadilat ruhsatı alıp almadığını merak ediyormuş. Evet, merak eden kişi on seneden beri ülkemizin iktidar partisinin ilçe başkanı AKP’li belediyenin meclis üyelerinin çoğunluğunu elinde bulunduran AKP’li ilçe başkanı basın yoluyla öğrenmek istiyor.

KİMLER YÖNETİYOR?
Ülkemizin ve yerelde ilçemizin kimler tarafından yönetildiğinin açık ifadesidir bu. Bir tavsiyemiz var kendisine. Madem partinize bağlı siyasetçiler, idareciler vermiyor bu bilgileri. Siz de bilgi edinme yasasını kullanabilirsiniz sayın Kandaz. Habaş Fabrikası madem ilçemize faydası olmayan bir fabrika, derneğe (Kartepe Eğitim ve Kültür Derneği) 40 bin TL para verirken aklınız neredeydi?

“BERABER AÇIKLAYALIM”
Sayın Kandaz saydığınız işletmelerle uzaktan yakından hiçbir ilişkimiz yoktur. Ancak ülkeye ve milletimize katkı sağlayan bu işletmeleri basın önünde ifşa etmenizi, yürütmenin başındaki siyasi partinin ilçe başkanına yakıştıramıyor ve diyorum ki; ‘madem ruhsatsız fabrikalara karşı tutumunuz bu kadar net, gelin beraber sizin ağzınıza alamadığınız büyük sanayi kuruluşlarını beraber açıklayalım.

“YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR”
Size görevinizi hatırlatmak benim halkımdan aldığım muhalefet görevinin gereğidir. Eğer halkın sorunu ile ilgili çözüm üretmek istiyorsanız, bunun yeri iktidar partisinin elinde olan yerelde ve genelde AKP’nin görevlendirdiği kamu yöneticilerinin dikkatini çekmeniz gerekiyor. Öyle yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali konuşmakla değil.”

23 Haziran 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR