Hafriyat araçları uydudan takip edilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelindeki hafriyat hareketlerini takip etmek için araç takip sistemi geliştirdi. Hafriyat taşıma araçlarına 01...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelindeki hafriyat hareketlerini takip etmek için araç takip sistemi geliştirdi. Hafriyat taşıma araçlarına 01 Ocak 2012 tarihine kadar araç takip sistemi takılacak. Geliştirilen sistemle Kocaeli’nde kaçak hafriyat dökümünün önüne geçilmesi planlanıyor.
 
2012 YILINDA UYGULAMA BAŞLAYACAK
Araç takip sisteminin tanıtımı amacıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda toplantı düzenlendi. Toplantıya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı, Strateji Daire Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı ve ilçe belediyeleri temsilcileri katıldı. Toplantıda Kocaeli’nde yürütülen hafriyat çalışmaları ve uygulanacak araç takip sistemi hakkında katılımcılara bilgi verildi.
 
SİSTEME GEÇMEYEN ARAÇLAR HAFRİYAT TAŞIYAMAYACAK
Sistem Kocaeli genelinde 609 firma ve 3 bin 100 araca uygulanacak. 2012 yılına kadar araç takip sistemine geçmeyen şahıs veya firmalara ait hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izin belgeleri iptal edilecek.

11 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR