Başından vurulan Mutlu Kaya Kocaeli’de ayağa kalktı

Geçtiğimiz yıl bir ulusal televizyon kanalında yayınlanan ‘Sesi Çok Güzel’ isimli programda bütün Türkiye’nin ilgisini çeken 19 yaşındaki Mutlu Kaya,...

Geçtiğimiz yıl bir ulusal televizyon kanalında yayınlanan ‘Sesi Çok Güzel’ isimli programda bütün Türkiye’nin ilgisini çeken 19 yaşındaki Mutlu Kaya, sevgilisi tarafından Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki evinde başından vurularak ağır yaralanmıştı. Yarışma programında jüri üyesi Sibel Can’ın ekibine katılan, ünlü sanatçı tarafından da korunup kollanan Mutlu Kaya, İstanbul’da uzun süren tedavisinin ardından bir süre GATA’da tedavi gördü.

SEVENLERİ İLE BULUŞACAĞI

GÜNÜ İPLE ÇEKİYOR
Son 8 aydan beri evinde olan genç kız için Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman devreye girdi. İzmit Romatem Hastanesine yatırılan Mutlu Kaya, tamamlanan seanslarının ardından ayağa kalkmaya ve konuşmaya başladı. Tek başına kısa mesafelerde yürümeye de başlayan Kaya, sevenleriyle buluşacağı günü iple çekiyor. Annesi Hanım, babası Mehmet güzel kızlarının başından bir an olsun ayrılmazken ablası Dilek ise kardeşinin bütün isteklerini yerine getiriyor.

“İLK GÜNLERE GÖRE DAHA İYİ”

Romatem Kocaeli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ndeki odasında görüntülenen Kaya, sağlığına kavuşup Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na gideceği ve konser vereceği günü bekliyor. İlk günlere göre kendisini çok daha iyi hissettiğini belirten Kaya, “Eskiden hiç sesim çıkmıyordu. Bazı fonksiyonları yavaş yavaş kazanmaya başladım ama; bunların gelişmesi için de zamana ihtiyacım var” dedi.

doktor-003.jpg

“KADINA ŞİDDET SON BULSUN”

Mutlu Kaya, “Biz para istemiyoruz, ben tedavi görmek istiyorum. Biri el uzatsın, 10-15 gün daha burada tedavi görelim. İyileştikten sonra okuluma da gideceğim, şarkı da söyleyeceğim. İyileştikten sonra kadına şiddeti önlemek için çalışacağım. Artık yeter, kadınlar ölüyor. Ben şanslıyım, ölmedim. Özgecan öldü, Münevver öldü. Ben onlara göre şanslıyım, kurtuldum mucize bir şekilde. Doktorlar bana 'Sen bu kafayla nasıl yaşıyorsun’ diyorlar. Çünkü kafam paramparça. Nefes aldığıma şükrediyorum” şeklinde konuştu.

“HAYIRSEVERLERDEN

YARDIM BEKLİYORUZ”
Baba Mehmet Kaya ise hastanede kaldıkları sürede kızında önemli gelişmeler yaşandığını belirterek seansların bitmesinin ardından Diyarbakır'a dönmek zorunda olduklarını anlattı. Kaya, orada kaldığında kızının eski haline döneceğini vurgulayarak, “Diyarbakır’da aynı tedaviyi göremeyiz. İstiyoruz ki burada biri el uzatsın, 10-15 gün daha burada tedavi görelim. Hayırseverlerimizden bunu istiyorum. Yardımlarından dolayı Fikret Orman’a teşekkür ediyorum” dedi.

“TEDAVİYE DEVAM EDİLMELİ”

Romatem Kocaeli Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Gündüz, Mutlu Kaya’nın tedavi sürecinde 20 gündür yer aldığını belirterek, “Hastanın beyin hasarı var. Hareket sistemiyle ilgili de kayıpları var. Günlük yaşam faaliyetlerini geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Çünkü bu faaliyetler tamamen aile tarafında üstlenilmiş durumdaydı. Kas kasılmalarını giderme, robotik yürütme, havuz çalışmaları yapıyoruz. Şu anda bazı fonksiyonları yerine gelmeye başladı. Bardağını tutuyor, ağzına götürüyor, çok az da olsa suyunu içiyor, günlük yaşam aktivitelerinde gelişim kaydediyoruz. İyiye gitme söz konusu ama tedaviye devam edilmeli” şeklinde konuştu.  Nuri AKÇAHARMAN

12 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR