Ersoy’dan sert uyarılar

        Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Derince Belediyesi’ndeki işçileri...

 

 

 

 

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Derince Belediyesi’ndeki işçilerin alacaklarının 6 bin 500 lirayı bulduğunu vurgulayan Ersoy, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan hizmet alım ihalesini, şirkette çalışan 900 taşeron işçinin sendikal hakları ve toplu iş sözleşmesi düzeninin bozulmaması için Belde AŞ’nin kazanmasını temenni ettiklerini söyledi.

 

DERİNCE’DE ALACAKLAR

6 BEN 500 LİRA OLDU

Derince Belediyesi’nde çalışan işçilerin alacakları ile ilgili daha önce de açıklama yaptıklarını belirten İdris Ersoy, bu ay sonu itibariyle 128 işçinin alacaklarının 6 bin 500 lira olacağını kaydetti. Seçim öncesi ve sonrasında bu konuyu gündeme getirmelerine rağmen hala bir ödemenin yapılmadığını söyleyen Ersoy, “Kurumlar arası ilişkilere dikkat edilmeli. Bazı belediyeler, özellikle Derince Belediyesi, bu ilişkilerinde ciddi zafiyet içinde. Bu davranışlar kabul edilemez” dedi.

 

KOCAELİ’DE KAOS ÇIKAR

Büyükşehir Belediyesi’nin, iki gün boyunca yapacağı hizmet satın alımı ihalesinin kendileri için önemli olduğunu söyleyen Ersoy, “Bizim burada sendikalılığımızın devam etmesi için Belde AŞ’nin burada ihaleyi tekrar almasını temenni ediyoruz” dedi. Diğer firmaların da buradaki toplu iş sözleşmelerini dikkatte alarak ihaleye girmelerini beklediklerini dile getiren Ersoy, “İhaleyi başka bir firma alıp bizim sendika ve toplu sözleşme hakkımızı lağvetmeye çalışırsa, Kocaeli’de kaos çıkar. Bu yüzden Belde AŞ’nin bu işi alması 900 işçi için çok kritiktir. Biz gerekirse buradaki düzeni kimseye bozdurtmayız” dedi.

 

ÇENESUYU’NDA DEĞİŞEN YOK

Çenesuyu’nda toplu sözleşmenin seçimlerden biraz önce başladığını hatırlatan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Ancak işveren, bugüne kadar bir kez bile masaya gelmedi. Bu durum, işverenin işçi haklarını tanımadığını gösterir” ifadelerini kullandı. İşverenin toplu sözleşme masasına oturmamasının hem Anayasa’ya hem de vicdana aykırı olduğunu vurgulayan Ersoy, “Toplu sözleşme şu an arabulucuda. İnşallah işveren masaya gelir de toplu sözleşmeyi bitiririz” diye konuştu. 

19 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İŞÇİ - SARI SENDİKACI SANA BU DÜZENİ PEŞKEŞ ÇEKERLERKEN SEN BUNLARI BİLMİYORMUYDUN ŞİMDİ KİME ÇAKA SATIYORSUN HORMONUYLA BÜYÜDÜĞÜN İÇİN ŞİMDİ ACISINI ÇEKECEKSİN KAÇINILMAZ NEREDE SİZDE GIREV YAPACAK CESARETİN İPİN İŞVERENİN ELİNDE BİR ÇEKTİMİ BİTTİN SARI SENDİKACI ..

Yanıtla . 0Beğen 19 Haziran 16:38
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR