CİVELEK’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “3 gündür Ankara temaslarımız oldu. Yerel yönetimler toplantısıyla Ankara temaslarımıza başladık. Kentimizde ulaştırma k...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “3 gündür Ankara temaslarımız oldu. Yerel yönetimler toplantısıyla Ankara temaslarımıza başladık. Kentimizde ulaştırma konusunda bizden dosya istenildi. Hızlı Tren projesi start alırken 3’ncü hat isteminde bulunulmuştu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a ulaşım dosyası sunuldu. Ülkemiz önemli günler yaşanıyor. Dünün Türkiye’si ile bugünün Türkiye’si farklıdır. Çıtamız yükseliyor. Eğitim sisteminde değişiklik yaşanmıştır. Komisyon çalışmalarında Milletvekilimiz Fikri Işık’a teşekkür ediyoruz. 12 Eylül ve 28 Şubat’ın izlerinin silindiği artık raflara kalktığı dönem olmuştur” dedi.

DARBELER DEVRİ KAPANDI
Civelek “Muhalefet eleştiri yapılsa da önemli değişim olmuştur. Bununda neresi eleştiriyorlarsa da çok anlamıyorum. Eğitimde çok şeylerin değiştiğini hep birlikte göreceğiz. Fatih Projesiyle alakalı muhalefet eleştiri yapıyor. 20 Milyar dolar deniyor. Böyle bir şey söz konusu değildir. 6-7 Milyar dolar yatırım yapılacaktır. 28 Şubat sürecinin ürünü olan eğitim sistemi değiştirilmiştir. 12 Eylül referandumunda evet referandumunda güçlü destek verildi. O zaman hayır diyenler şimdi sıraya girdiler. Acıları yaşayanlar davaya müdahil olunmuştur. 32 yıl sonra yargılama başlamıştır. Darbeler devri kapanmıştır. Yeni anayasanın yapıldığı şu günlerde, müdahil olan bütün partiler, üzerimize dar gelen yakışmayan anayasa elbisesi değişmesi noktasında birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını diliyorum” açıklamasında bulundu.

365 KİŞİ KAYIT YAPTIRDI
Milletvekili nöbetlerine değinen Civelek “Bu sistem çok faydalı olmuştur. Pazar günü 13.00 – 17.00 arasında Muzaffer Baştopçu partide olacaktır. Siyaset Akademisi kayıtları devam ediyor. Şuana kadar parasını yatıran 365 kişidir. Bunlara teşkilat mensupları dahil değildir. Herkese faydalı olacaktır. Teşkilat Eğitimi yapıldı. Bununla ilgili kitapçık hazırlandı. Bu kitapçıkta yapılan bütün çalışmalar yer almıştır. AR-GE Başkanlığımıza verdik. Çok beğenildi. Pilot çalışmadır. Diğer illerde bu çalışmanın yapılacağı kanaatini genel merkez tarafından alınmıştır” dedi.

SEDAŞ DOSYASI VERİLDİ
Civelek “12 İlçe başkanı Salı günü Ankara’ya geldiler. Burada Enerji Bakanımızla bir araya geldik. Kendisine dosya verdik. SEDAŞ konusunda dosya verildi. Kendisi bizlere enerji yatırımları hakkında dosya vermiştir. Dile getirdiğimiz bütün sorunlar bakan yardımcıları tarafından kayıt altına alınmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

HAFTAYA TEMAYÜL
İL BAŞKAN ADAYI CİVELEK
AKP Genel Merkezi tarafından Mahmut Civelek, aday gösterilirken, bunun Bölge Koordinatörü Hasan Ali Çelik tarafından açıklanacak. İl Başkanı Civelek “İl yönetim kurulu temayül noktasında Sakarya Milletvekili – Bölge Koordinatörü Hasan Ali Çelik tarafından bizlere tarih verilecektir. Önümüzde ki hafta yapılmasını bekliyoruz. Sayının artmasını bekliyoruz. Milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, il yönetim kurulu, il gençlik ve il kadın kolları başkanlarıyla görüşme yapılacak” dedi.
VALİLİK YATIRIMI
VALİYE DESTEK
VALİMİZİN ARKASINDAYIZ
Valilik konağına yapılan yatırımların eleştirilmesine Civelek “Denetim Kurulu raporu AKP ve CHP’li meclis üyeleri tarafından hazırlanmıştır. Hazırlanan raporu bende okudum. Orada bir madde ön plana çıktı. Görülen bir şey yazılmıştır. Kişisel değerlendirme de israf olarak değerlendirilmiştir. Hiç kimsenin vali veya il özel idaresi hakkında usulsüzlük olduğu söz konusu değildir. İsraf olduğu görüşü vardır. Valilik makamı gelen misafirleri ağırlama makamıdır. Kocaeli temsil ediliyor. Lüks olduğunun değerlendirilmesi vali beyin insiyatifindedir. Misafirleri kendisi ağırlayacaktır. Kimisi ucuza yapabilir. Gelen misafirler valinin şahsi misafiri değildir. Kocaeli’ye yakışır bir makam olmuştur. Yapılan yatırımın israf olduğu yönünde eleştirilere gelecek olursak. Yıkılacak diye Cumhurbaşkanı karşılanmayacak mı? Veya gelen bir misafir karşılanmayacakmı? Yeni valilik binası yarın yapılamayacaktır. Ercan Topaca çok üstün bir gayret göstermektedir. Bu şehir çok hizmet alıyor. Vali bey şehrin her yerinde vardır. Her zaman vali görevinin başındadır. Tatil yaptığını görmedim. Haksızlık yapılıyor. Mal bulmuş mağrip gibi hareket ediliyor. Vali şehrimize önemli katkı sağlamıştır. Acımasızca eleştirilmesi doğru değildir. Şehrimizin valisidir. Hepimizin valisidir. Yapılan tefrişatın hakkı o kadardır. Herkese göre farklı fiyat olabilir. Valimizin bir makam konusu kapanmalıdır. Biz valimizin arkasındayız. Valinin yanlış yaptığı bir şey yok. Bir suç ortada yoktur” açıklamasında bulundu.

DERİNCE BELEDİYESİNDE YAŞANANLAR
Derince Belediyesi’nde yaşanan çatlak hakkında ise İl Başkanı Civelek “Biz büyük bir aileyiz. Her meclis öncesinde grup yapılmaktadır. Gruplarda komisyonlar belirleniyor. Derince’de olacağını ihtimal vermiyorduk. İttifak olacağını düşünmüyorduk. Derince’de böyle bir olay olmuştur. Arkadaşlarımızla bu konuyu görüşeceğiz. İlçe başkanı, belediye başkanı ve meclis üyeleriyle görüşülecektir. Yapılan şey şık olmamıştır. Artık herkesin nefsin aklın önüne geçmemesi gerekiyor. Geçmesi durumunda yanlışlar olabiliyor. Kişisel yanlışlardır. İlçe başkanı Ahmet Ark’ın bir hatası yoktur. Yeni seçilmiştir. Yaptığı çalışmalarından memnunuz. Kendisi tecrübe kazanmaktadır. Derince Belediye Başkanı ile de görüşeceğiz. Başkan herkesin başkanıdır. Hizmetler duracak değildir. Çalışmalar devam edecektir” dedi.

GEREĞİNİ YAPACAĞIZ
Kandıra Belediyesi’nde yaşananlar konusunda ise Civelek “Buna benzer durum yaşanmıştır. Grup kararı alınmasına rağmen encümen olan arkadaşımız encümen olmak istemiştir. Nefis aklın önüne geçmiştir. Arkadaşlarıyla bir olup oy istemiştir. Onunla da görüşeceğiz. Her şey kayıt altındadır. Her şey masaya yatırılır. Neşter değil görüşme yapılacaktır. Yürüyüşümüz bellidir” açıklamasında bulundu.

BAKAN ERGÜN’E DESTEK
Derince’de bulunan kamu kurumlarının taşınması hakkında Civelek “Derince Körfez’e bağlanacak sözünü merak ettim kim söyledi. Yakın zamanda böyle bir şey konuşulmuş değildir. Ortaya bir şey atılmıştır. Yalan doğrudan çok daha hızlı gidiyor. Dedikodu ve nifaktır. Böyle bir şey gündemimizde yoktur. Bakan Ergün’ün hedef alınması doğru değildir. En kritik siyasetçiyi muhatap almak isteniyor” dedi.

05 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR