Bar cinayeti davasına Arpacı’nın oğlu katılacak

Geçtiğimiz mart ayında İzmit Barlar Sokağı’nda meydana gelen olayda Macho Bar’ın sahibi ile bara müşteri olarak giden Murat Kibar arasındaki tartışma...

Geçtiğimiz mart ayında İzmit Barlar Sokağı’nda meydana gelen olayda Macho Bar’ın sahibi ile bara müşteri olarak giden Murat Kibar arasındaki tartışmada karşılıklı silahlar çekilmişti. Olayda Arpacı’yı öldüren Murat Kibar da kolundan ve dizinden yaralanmıştı. Olay yerinden kaçan Kibar, 20 Mart’ta teslim olmuştu.

 

ARPACI’NIN OĞLU MAHKEMEYE KATILDI

Sonrasında Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın duruşması gerçekleştirildi. Duruşmaya maktul Arpacı’nın oğlu S., katılma talebinde bulundu. Talebi mahkeme tarafından kabul edilen S.’nin bir sonraki duruşmada yaşının 18’den küçük olması nedeniyle uzman psikolog ve avukat eşliğinde ifadesi alınacak.

 

ARPACI’NIN YEĞENİ KONUŞTU

Duruşmaya; olayla ilgili kasten öldürme ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarıyla yargılanan Murat Kibar ve vekili Av. Akın Çağlar Göktürk, maktul Arpacı’nın oğlu S. ve sanık yakınları katıldı. Mahkeme salonunun Kibar’ın yakınlarıyla dolu olduğu duruşmada geçtiğimiz duruşmada incelenmesine karar verilen olay anına ilişkin görüntüleri içeren video kayıtları CD içerisinde mahkemeye teslim edildi. Duruşmada Arpacı’nın oğlu S. davacı olarak katılma talebinde bulundu. Ardından maktul Arpacı’nın öz dayısı olduğunu söyleyen tanık Halil İbrahim Özyılmaz’ın ifadesi alındı.

 

OLAYI YENİDEN ANLATTI

Görgü tanığı Özyılmaz, “Olay günü müşteri olarak dayım Muharrem Arpacı’nın mekanına gittim. Ben üst kattayken Murat Kibar ve beraberindekiler bara geldiler ve üst kata oturdular. Sonrasında Arpacı onarlın yanına gittiğinde aralarında arbede yaşandı. Kibar da yere bir el ateş etti. Sonrasında dayım Arpacı aşağıya indi, ben de onun arkasından indim. Biz kapıdayken Kibar aşağıya indi. Beraberindekilerle beraber küfür ederek Yürüyüş Yolu’na doğru yürüdü. O sırada Arpacı da arkasından “Burası yeri değil” diyordu. Yola kadar yürüyen Kibar, sonrasında geri döndü ve silahını Arpacı’ya doğru çekti ateş etmeye başladı. Bu sırada dayım da birinden silah istedi aldı ve aralarında çatışma başladı” ifadelerini kullandı.

 

NEFSİ MÜDAFAA DEĞİL, CİNAYET

Kibar’ın vekili Av. Akın Çağlar Göktürk’ün “Neden şimdi dilekçe vererek ifadenizi sundunuz” sorusuna tanık Özyılmaz, “Bu olayla ilgili kamuoyunda nefsi müdafaa izlenimi oluşmaya başladı. Ancak bu olay bir nefsi müdafaa değil, cinayettir. Murat Kibar, Muharrem Arpacı’yı öldürmüştür. Benim adalete olan inancım tam. Bu yüzden ifade vermek istedim” dedi.

 

ARPACI’NIN OĞLUNUN İFADESİ ALINACAK

Tanık ifadesinin ardından Av. Göktürk, “Olayda meşru müdafaa koşulları oluştu. Suç kamera kayıtlarında da sabittir. Bu nedenle müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum” dedi. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, Murat Kibar’ın tahliye talebini reddetti ve maktulün oğlu S.’nın davaya katılım talebinin kabul ederek yaşının 18’den küçük olması nedeniyle uzman psikolog ve kendisine devlet tarafından atanan avukat eşliğinde ifadesi alınmasına karar verdi, ayrıca duruşmayı 27 Ekim tarihine erteledi. Hilal GÜDÜCÜ

16 Eylül 2015 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR