Tarıma dayalı yatırımlara yüzde 50 hibe verilecek

İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu, kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda kapasitenin oluşturulmasına y...

BÜYÜT

İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu, kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda kapasitenin oluşturulmasına yönelik destekleme programı uygulanacağını söyledi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için destekleme programı uygulanacak. İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu dün oda binasında destekleme programı hakkında bilgi verdi. Turoğlu şunları söyledi “Ekonomik yatırımlar ve toplu basınçlı sulama sistemi yatırımları olmak üzere iki başlık altında toplanacak desteklemede yüzde 50 hibe verilecek. Ekonomik yatırımlar için proje başvurularında hibeye esas proje tutarı, gerçek kişi başvurularında 150 bin TL, tüzel kişi başvuruları için ise 600 bin TL’yi geçmemelidir.

SON GÜN 19 NİSAN
Köylere hizmet götürme birlikleri ve sulama kooperatiflerince mevcut sulama tesislerinin toplu basınçlı sulama sistemi tesisine dönüştürülmesine yönelik yatırım proje tekliflerinde, hibeye esas proje tutarı 600 bin TL’dir. Bu birlik ve kooperatiflerce hazırlanan projelere hibeye esas proje tutarının yüzde 75’ine hibe yoluyla destek verilecek.” Turoğlu son olarak, destekten faydalanabilmek için hazırlanan proje tekliflerinin 19 Nisan’a kadar Tarım İl Müdürlükleri’ne teslim edilmesi gerektiğini dile getirdi.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR