Emekli-Sen’den emeklilere önemli çağrı

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi dün Yürüyüş Yolundan başlayarak Merkez Postane’ye kadar yürüdü. Postane önünde basın açıklaması yapan Emekli-Se...

BÜYÜT

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi dün Yürüyüş Yolundan başlayarak Merkez Postane’ye kadar yürüdü. Postane önünde basın açıklaması yapan Emekli-Sen Şube Başkanı Osman Nuri Şenol ve şube üyeleri 2003 yılından bu yana biriken alacaklar nedeniyle SGK’ya dilekçe gönderdiler.

“AKP hükümeti tarafından 2003 yılı ocak ayından bu yana SSK ve Bağkur emeklilerine yapılması gereken zamlar yapılmamıştır” diyen Şube Başkanı Şenol, “Emeklilerin diğer hak gasplarının yanında bugün her emeklinin toplam 2 bin 113 TL birikmiş alacakları vardır. Yerel mahkemenin de emeklilerin AKP hükümeti tarafından ödenmeyen alacakların ödenmesi gerektiğine karar vermişken, SGK’nın itirazlarıyla konu Yargıtay 10. Dairesine taşınmıştır. Hala Yargıtay 10. Dairesi konu hakkında karar vermemiştir” dedi.

ŞENOL’DAN EMEKLİLERE ÇAĞRI
Sözlerine devam eden Osman Şenol, “Biz tüm Emekliler Sendikası olarak hukukçularımızın yol göstericiliği ile hazırlanan ve sendikamız Kocaeli Şubesinden temin edilecek dilekçelerin 2006 yılından önce emekli olan emeklilerimiz doldurarak iadeli taahhütlü şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Müdürlüğü’ne göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen dilekçelerin karşılığında alacak olduğumuz birikmiş paramız ödenirse sorunumuz çözülmüş olur. Eğer para yerine yazılı cevap verirlerse ya da hiç cevap vermezlerse o zaman sendikamızın avukatları kanalıyla sizlerin vekaletlerini alarak SGK’yı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Başkanlığını mahkemeye vereceğiz. Emeklilerimizi bilgilendirmek için yaptığımız bu açıklamadan sonra hak sahibi emekli, dul ve yetimleri sendikamıza bekliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

14 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR