İl Genel’e sekiz yeni komisyon

İl Genel Meclisi, bir önceki oturumda İl Özel İdaresi’ni denetlemek için kurulmasına karar verdiği 8 komisyonun üyelerini dün yapılan meclis toplantıs...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi, bir önceki oturumda İl Özel İdaresi’ni denetlemek için kurulmasına karar verdiği 8 komisyonun üyelerini dün yapılan meclis toplantısında belirledi


İl Genel Meclisinin nisan ayı toplantılarının dördüncü oturumu dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonunda yapıldı. Meclis toplantısına İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç başkanlık etti.
Bir önceki oturumda, tüm meclis üyelerinin ortak kararıyla, İl Özel İdaresi’ni denetlemesi için 8 komisyonunda daha kurulması kararlaştırılmıştı. Dördüncü oturumda, kurulan komisyonların üyeleri belirlendi. Komisyon seçimlerinde AKP ve CHP grupları önergelerini ayrı ayrı verirken, birlikte oylama yapıldı.
MALKOÇ VE KOCABEY
KOMİSYONLARDA YOK
AKP’den meclis üyesi seçilen ve bir süre sonra partisinden istifa eden Sebahattin Malkoç, HAS Parti’ye geçmişti. Malkoç HAS Parti’den istifa ederek yeninden AKP’ye geri dönüş yapmıştı. Bu dönemde AKP’li Hacı Kocabey de AKP’den istifa etmişti. Kocabey HAS Parti’ye katılmıştı. Bu iki meclis üyesi de oluşturulan komisyonlarda görev alamazken, SP’li meclis üyesi Yahya Kemal Erenoğlu; Hukuk, Demokrasi ve İnsan Hakları Komisyonunda görev aldı. Meclis oturumuna başlarken, CHP’li İsmet Kanık tarafından verilen önerge meclis gündemine alındı.
KORUMA TARIM ÖNERGESİ
Kanık tarafından verilen önergede; Koruma Tarım tarafından çevreye verilen gazların denetlenmesi talep edildi. İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç’ın, Çevre İl Müdürlüğü ile yapacağı görüşmeden sonra konunun yeninden meclise gelmesine karar verildi. Ardından HAS Parti’li İl Genel Meclis üyesi Hacı Kocabey, gündem dışı söz alarak, şunları söyledi: “Dilovası’nda beş tane OSB bulunmaktadır. Bu OSB’lerden bir tanesi orman arazinin hemen yanında yer alıyor.

TEŞEKKÜRÜMÜ GERİ ALIYORUM
Burada bir firma tarafından ağaç kesimi yapılarak, burası depo olarak kullanılıyor. Bu deponun kaldırılması yönünde vatandaş tarafından dava açıldı. Fabrika tarafından komik bir savunma yapıldı. Fabrikanın adresi başka OSB içerisinde gösterildi. Sonradan vatandaş mahkeme tarafından haksız duruma düşürüldü. Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın göreve gelmesi sonrasında, kendisine tebrik ziyaretinde bulundum. Dilovası’na sahip çıktığı için teşekkür ettim. Şimdi bu teşekkürümü geri alıyorum.”
BU KADAR ÖNLEM
İNSANLARI SIKIYOR
Meclis oturumu sonunda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ilimize gelişi ve alınan güvenlik önlemleri tartışma konusu oldu. Alınan güvenlik gerekçesiyle İl Genel Meclisi toplantısı saat 15.00’de yapılacak. Bu duruma tepki gösteren CHP’liler, “Bizim de Cumhurbaşkanımız bu kadar güvenlik önlemi insanları sıkmaktadır” dedi.

TARIM VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU
Süleyman Mirik (AKP)
Hasan Tabay (AKP)
İsmail Önay (AKP)
Seyfettin Yıldız (AKP)
Ahmet Uzun (CHP)

ENGELLİLER KOMİSYONU
Süleyman Mirik (AKP)
Ali Alkın (AKP)
Ediz Nüvit Öztürk (AKP)
Ahmet Hamsici (AKP)
Evnur Sandal (CHP)

HUKUK, DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI KOMİSYONU
Muhammed Karaosmanoğlu (AKP)
Yahya Kemal Erenoğlu (SP)
Ahmet Yağız (AKP)
Metin Söylemez (AKP)
Nurhan Atalay (CHP)

AR-GE, AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU
Ömer Koşan (AKP)
Hüseyin Yazıcı (AKP)
Servet Günay (AKP)
Ömer Demirtürk (AKP)
Erdal Baş (CHP)

İHALE VE SATIN ALMA TAKİP KOMİSYONU
Ömer Uzuner (AKP)
Kemal İrfan Akkuş (AKP)
Haydar Yıldırım (AKP)
Halit Mutlu (AKP)
Mehmet Kaçar (CHP)

MECLİS VE ENCÜMEN KARARLARI TAKİP KOMİSYONU
Vehbi Aydıner (AKP)
Haydar Yıldırım (AKP)
Kadir Gürkan (AKP)
Halit Muslu (AKP)
İsmet Kanık (CHP)

YAPIM İŞLERİ TAKİP KOMİSYONU
Fahim Kılıç (AKP)
Celal Özkaraaslan (AKP)
Ahmet Hamsici (AKP)
Kenan Ekinci (AKP)
Ahmet Elmas (CHP)

İÇİŞLERİ KOMİSYONU
Kemal İrfan Akkuş (AKP)
Muhammed Karaosmanoğlu (AKP)
Ömer Uzuner (AKP)
Halit Muslu (AKP)
Dursun Genç (CHP)

05 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR