Çeker: Çalışanların hakları korunacak

    Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker,  Çayırova İlçe Temsilcisi Dr. Basri Çetin kaya, Toplum Sağlığı İş Yeri Temsilcisi Kemal Keleş ile...

BÜYÜT

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker,  Çayırova İlçe Temsilcisi Dr. Basri Çetin kaya, Toplum Sağlığı İş Yeri Temsilcisi Kemal Keleş ile birlikte Çayırova Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Bora Sönmezi makamda ziyaret etti. Başkan Çeker, Çayırova Toplum Sağlığına bağlı faaliyet gösteren aile sağlığı merkezlerinde görev yapan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanları ile toplum sağlığında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarını Dr. Bora Sönmez’e aktardı.  Şube Başkanı Ömer Çeker ziyaret sonrası çıkışta açıklamada bulundu.

 

RESEN GÖREVLENDİRİLME

 

“Aile Sağlığı elemanları kendi rızaları olmada boş olan bölgelere resen görevlendirilmeleri yapılmamalıdır” diyen Başkan Çeker, “Yapılan görevlendirmeler usulsüz görevlendirmedir. Bu tür görevlendirmelerden vazgeçmelidir. İlgili kurumlardan usulüne uygun hizmet puanına esas alınmak suretiyle boş olan aile hekimlerinin yanına geçici görevlendirmeler yapılmalıdır” dedi.

 

“UYARILAR DİKKATE ALINMALI”

 

Açıklamaların sürdüren Çeker, “Görevlendirmeyi kabul etmeyenlere Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarına baskı uygulandığına dair tarafımıza iletilen şikayetleri ve toplum sağlığında görev yapan personelin sıkıntılarını kurum amiri Sönmez’e ilettik” dedi. Şayet bu tür bir uygulama var ise buna son verilmesini aksi takdirde çalışanların yasal haklarının korunması için üstümüze düşeni yapacaklarını söyleyen Çeker, “Bunu da sorumlu hekime ilettik. Temennimiz sayın Bora uyarılarımızı dikkate alır. Çalışanların sorunlarına karşı daha duyarlı olur, çalışma barışının korunmasına katkı sunar” dedi.

23 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR