Biz Bağdatspor formasını ayaklar altına aldırmayız

Eski Genel Kaptan Metin Ateş, ateş püskürdü: Biz Bağdatspor formasını ayaklar altına aldırmayız.Bağdatspor eski Başkan vekillerinden Metin Ateş, bazı...

BÜYÜT

Eski Genel Kaptan Metin Ateş, ateş püskürdü: Biz Bağdatspor formasını ayaklar altına aldırmayız.

Bağdatspor eski Başkan vekillerinden Metin Ateş, bazı gazetelerde çıkan haberlerle ilgili değerlendirmede bulunarak sitem etti. Bağdatspor’un kümede kalma yemeğinde sarf edilen sözleri eleştiren Metin Ateş, haksızlık yapıldığını iddia etti. Ateş “Ben Bağdatspor formasını futbolcuların ayakları altına aldırmam” diyerek tepki gösterdi. Bağdatspor antrenörü İsmail Yıldızaç’ın sözlerini eleştiren ve kendilerine aksız suçlamalar yapıldığını söyleyen Ateş, gazetemiz spor servisine gelerek açıklama yaparken şu görüşlere yer verdi:
“Önceki gün bazı gazetelerde yapılan açıklamalarda, Bağdatspor ile ilgili haberler dikkatimi çekti. Gerçekten hayretler içerisinde kaldım. Çünkü, ben Bağdatspor kulübünde yöneticilik dönemlerimde hiç hata yapmadım. Bağdatspor kulübünü her şeyden önce geldiğini deklare ettim. Bağdatspor için nasıl bir kişi olduğumu spor kamuoyu takdir eder her halde” .

YÖNETİMİ İSTEMEYEN FUTBOLCU OLUR MU?
“Arkadaşlarımız yorulduğu için, kongre kararı aldılar. Kongreye bir hafta kala daha kimin geleceği belli olmazken, futbolcularda çatlak sesler gelmeye başladı. Futbolculardan bazıları ‘Necdet Ormancı, Metin Ateş yönetimde olursa, biz gelmeyiz, oynamayız’ gibi söylemlerde bulundu. Futbolculara bu hakkı kimler veriyor? Ben, bu olayı çözmek için kongreye bir hafta kala 1-2 sporcuyla görüştüm ve sporcular ‘Aynen ağabey, bu doğrudur, böyle bir söylem var’ dediler. Bi de kadro dışı kararı aldık. Hiç kimse kulüpten büyük değildir. Sporcularla görüştüğümde gazetelere demeç veren kişi de benim yanımdaydı. Bunları kendi kulağımla duydum. Bu kadro dışı olayı doğru yapılan bir şeydi. Çünkü biz yönetime seçildiğimizde, o sporcular idmana gelmediler. Bir idmana gelmeyen sporcu kadro dışı kalır mı kalmaz mı? Bu konuyu Kocaeli spor kamuoyuna bırakıyorum.”

‘BAĞDATSPOR’U AYAKLAR ALTINA ALDIRMAYIZ
Ateş sözlerinin devamında, zamanında aldıkları kararların sonuna kadar doğru olduğunu savunarak şunları söyledi: “Bizler, Bağdatspor’u hiçbir zaman ayaklar altına aldırmadık. Hiçbir zaman için yöneticilik dönemlerimde grupçulara müsamaha göstermedim. Böyle bir spor anlayışı yoktur! Ben Bağdatspor kulübünde yöneticilik yaptım, işçilik yapmadım. Ama gerektiğinde Bağdatspor’u hamalı da oldum. Çünkü Bağdatspor, bireylere mahsus değildir. Çünkü onun renklerinden kimse prim yapamaz. Kimseler de karalanamaz. Çünkü ben Bağdatspor’dan hiç almadım, hep verdim. Daha çok konuşulacak şeyler var ama kulübe zarar gelmemesi için gerek görmüyorum. Mehmet Ali Paşa halkını rahatsız etmek istemiyorum. Yapılanlar zaten ortada. Saygılarımla.”

16 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR