Bakan, Kocaeli projelerini anlattı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sırrıpaşa Mahalle Seçim Bürosu’nun açılışında önce belediye hizmetlerini övdü, sonra Kocaeli için hükümetin büyü...

BÜYÜT

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sırrıpaşa Mahalle Seçim Bürosu’nun açılışında önce belediye hizmetlerini övdü, sonra Kocaeli için hükümetin büyük projelerini müjdeledi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün önceki gün Derince Sırrıpaşa Mahallesi’nde açılan seçim bürosunun açılışına katıldı. Ergün’ün yanı sıra açılışa AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Milletvekili Adayı Zeki Aygün, İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ve Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ile birlikte çok sayıra partili katıldı. Ergün yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı hizmetleri sıralayarak yapılanların yerel yönetimlerde bile istikrarla pek çok şeyin yapılabileceğinin göstergesi olduğunu belirtti.

KÖPRÜ YAPILIYOR
Hükümetin Türkiye’deki tüm illere olduğu gibi Kocaeli’ne de büyük projeleri olduğunu konuşmasının başında vurgulayan Ergün, İstanbul- İzmir Otoban Projesi kapsamında Dünya’nın 2. Büyük köprüsünün Kocaeli’nde yapımına başlandığını hatırlattı. Derince köylerinden geçecek 2’nci bir otobanın daha planlandığını, ayrıca Şile’den başlayarak Kandıra ve Karasu ile Zonguldak ilinde devam den Kuzey sahil Yolunun Artvin’e kadar uzanacağını dile getiren Ergün, mevcut otobandan da İzmir Otobanı’na bağlantı yolu yapılacağını da müjdeledi. Kocaeli’nin Anadolu’nun kapısı konumun da olduğunu ve Marmaray Projesi’ni Adapazarı’na kadar uzatmayı hedeflediklerini belirten Ergün, “İstanbul’a bir köprü daha kazandıracağız. Trenlerimiz artık boğazın altından geçecek pek yakında arabalar da denizin altından geçecek.”dedi.

“DİK DURUYORUZ”
Konuşmasının büyük bir bölümünde muhalefetin kendilerine yönelik takındığı tavra değinen Bakan Ergün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan sözlerinde şunları söyledi: “2001 krizinden sonra göreve geldiğimizde Başbakanımız ‘ülke çok kötü bir durumda bize 3 yıl verin’ dedi. Muhalefet, şimdi ülkenin çok kötü olduğunu her yerde haykırıyor. Ülke şöyle kötü, böyle kötü diye söyleniyorlar. Sonra da ‘tüm vaatlerini 4 ayda tamamlayacaklarını, ülkeyi kurtaracaklarını ifade ediyorlar. Peki ülke bu kadar kötüyse 4 ayda nasıl düzeltecekler. Aslında Türkiye’nin dünya genelinde iyi gittiğini çok iyi biliyorlar. Biz geçmişten kalan borç faizleriyle uğraşmak yerine paramızı hizmet etmeye adasaydık bugün emeklimiz, işçimiz, memurumuz daha yüksek maaş alıyor olurdu. Key parası demişler, kimden ne aldıklarını kaydını bile tutmamışlar. Biz diğer borçlar gibi bunları da tek tek bularak ödüyoruz. Devlet vatandaşını mağdur etmemeli”dedi. Ergün daha sonra Yavuz Sultan Mahallesi’ndeki Seçim Bürosu’na da uğrayarak mahalle sakinleri ve partililerine 2023 programını anlattı.

06 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR