BAŞSİAD’tan Bulgaristan ziyareti

Ticari ilişkileri canlandırmak adına yapılan ziyaretin oldukça verimli geçtiği kaydedildi.  Başiskele İş Adamları Derneği (BAŞSİAD) Başkanı Barış Arat...

BÜYÜT

Ticari ilişkileri canlandırmak adına yapılan ziyaretin oldukça verimli geçtiği kaydedildi.
 

Başiskele İş Adamları Derneği (BAŞSİAD) Başkanı Barış Arat, Genel Sekreter Şener Özen, dernek üyeleri Eyüp Şahintürk, Batuhan Kandemir, Erdinç Küçükateş, Burak Gülener, Özgür Akçelik, Kenan Seyrek ve Yavuz Selim Aktürk, ticari ilişkileri canlandırmak adına Bulgaristan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Oda başkanları, ticaret müşavirleri ve firma sahipleriyle bir araya gelen BAŞSİAD yetkilileri, ikili görüşmeler yaparak ortak yatırımların yapılması için zemin oluşturdu.
 

İLK GÜN SOFYA
BAŞSİAD yetkililerini ziyaretlerinin ilk gününde havaalanında T.C. Sofya Ticaret Müşaviri Emrah Sazak karşıladı. Heyeti karşılayan Emrah Sazak, BAŞSİAD’lıları TOBB ile eşdeğer kuruluş olan Bulgaristan Ticaret Odası yetkilileriyle bir araya getirdi. Bu ziyaretin ardından heyet T.C. Sofya Ticaret Müşavirliği’ni ziyaret etti. Bu ziyaret ardından ise Sofya Ticaret Müşavirliği, Türk Bulgar Sanayi ve Ticaret Odası’nın organize ettiği ikili görüşmeler gerçekleştirildi ve ortak yatırımlar yapılması için çalışmalar yapıldı. Ziyaretin ilk gününde son olarak ise Bulgaristan Büyükelçiliği’ne gidildi.
 

TEMASLAR DEVAM ETTİ
BAŞSİAD yetkilileri Bulgaristan ziyaretinin ikinci gününde ise Sofya’dan Kırcaali’ye geçti. Kırcaali’de bulunan Meatsa Otel’de Bulgaristan Sanayiciler ve İşverenler Konfederasyonu Kırcaali Şube Başkanı Fahri İdris ve Filibe Ticaret Müşaviri Barış Yeniçeri ile birlikte heyet bir öğlen yemeği yedi. Yenilen öğlen yemeğinin ardından bu iki kurum yetkilileri tarafından düzenlenen ikili görüşmeler yapıldı. Bu ikili görüşmelere Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası, İnşaat Odası, Sanayi Odası ve Bilim Derneği yetkilileri de katıldı. BAŞSİAD’lı heyet son olarak Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz’i ziyaret etti. BAŞSİAD’lılar Bulgaristan ziyaretlerinin üçüncü gününde ise işe ara vererek Sofya’da şehir turu attılar.

OLDUKÇA VERİMLİ OLDU

Bulgaristan’a yaptıkları ticari ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan BAŞSİAD Başkanı Barış Arat, üç gün boyunca devam eden ziyaretlerin ve ikili iş görüşmelerinin oldukça verimli geçtiğine dikkat çekti. Arat, “Bulgaristan’a çok önemli olarak gördüğümüz ticari bir ziyaret yaptık. O coğrafyadaki yatırım alanlarını edindiğimiz bilgilerle tespit etmeye çalıştık. Yetkililerimiz de bizi çok güzel ağırladı. Orada bulunan iş adamlarıyla ikili görüşmeler yapma imkânı bulduk. Dernek olarak çok önemli bir işe imza attık. BAŞSİAD gibi yeni kurulan bir dernek, böylesi önemli bir çalışmaya imza attı. Üyelerimize yarar sağlayacak böyle iş gezilerini ilerleyen zamanlarda yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

02 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR