‘26 Meleğimizi’ unutmadık!..

Haberin fotoğrafları için tıklayın 11 KULÜPTEN 150 SPORCU KATILDI 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybeden Poyrazsporlu 26 yüzücü an...

Haberin fotoğrafları için tıklayın

11 KULÜPTEN 150 SPORCU KATILDI

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybeden Poyrazsporlu 26 yüzücü anısına her yıl yapılan 26 Melek Yüzme yarışları, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kapalı yüzme havuzunda gerçekleşti. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Yüzme İl Temsilcisi Seyfi Kıvılcım ve İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonrasında hayatını kaybeden deprem şehitleri gözyaşları arasında dualarla anılırken, duygulu anlar yaşandı. 2005 ve 2006 doğumlu sporcuların yer aldığı yüzme yarışları iki seansta gerçekleşti. 11 kulüpten 150 sporcu ilk üç sırada yer almak için kulaçları attı. Yüzme yarışlarında 25 hakem, geç saatlere kadar fedakarca görev yaptı.

 

YARIŞLARA ŞEHİTLERİ ADI VERİLDİ

Poyrazspor`un şehit yüzücüleri Ayça Kerse, Mert Kılıç, Ayça Kılıç, Eren Cem Yıldırım, Ceren Yıldırım, Damla Poyraz, Alper Poyraz, Yiğit Bayburt, Zeynep Kaynar, E.Büşra Kaynar, Beyza Aybar, Kübra Aybar, M.Ozan Kılıçkan, Merve Sırma, M.Emre Polat, Cemre Polat, Y.Dilara Kaynar, Orhan Üstün, Merve Mutluer, Çağdaş Aydıner, Sercan Süngü, Öykü Türe, Nilay Yarlu, Ercan Varlıklı, Ozan Çam ve Cem Şahinözü anısına düzenlenen yarışlar  saat 10.00`da başladı ve 18.00’e kadar devam etti. Ardından hüzünlü bir madalya töreni düzenlendi. Yüzme yarışlarında sporcular deprem şehitleri anısına resimlerin asıldığı panoya çiçek bıraktı.

 

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Yüzme yarışlarında zaman zaman duygulu anlar yaşanırken, bazı sporcular gözyaşlarına hakim olamadı.  26 melek yüzme yarışlarına Sakarya Su sporları Kulübü, Sakarya Yıldızlar Su Sporları, Sakarya Yüzme Kulübü, Zonguldak Yüzme Kulübü, Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü,  Akademi Spor, Kocaeli Yüzme Kulübü, Gölcük Akademi İhtisas, Körfez Yüzme Kulübü, Olimpik Çınarlı Spor  ve Gençlik Hizmetleri ve Spor kulübünden yaklaşık 150 sporcu katıldı. Yüzülecek olan her seriye, depremde kaybettiğimiz 26 meleğimizden birinin isminin verildiği yarışlardan sonra her sporcuya madalya verildi. Yüzme yarışlarına katkılarından dolayı emeği geçenlere, İzmit Belediyesi yöneticileri tarafından plaket verildi.

23 Ağustos 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR