Sarıdoğan: AKP’li adaylar ihale avcısı

SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Düzceliler Derneği ziyaretinde AKP’li milletvekilleri ve vekil adaylarını “İhale avcıları” olarak niteledi.Saa...

BÜYÜT

SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Düzceliler Derneği ziyaretinde AKP’li milletvekilleri ve vekil adaylarını “İhale avcıları” olarak niteledi.

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Körfez Düzceliler Dernek Başkanı Erkan Tosun ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarete SP İlçe Teşkilat Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Eğitim Komisyonu Başkanı M. Ali Tahtalı, Esnaf Komisyonları Başkanı Süleyman Duman, Gençlik Kolları Başkanı Erhan Aydemirle ve eski milletvekili adayı Ünal Aktaş da katıldı.

DÜZCELİLERDEN SP’YE DESTEK
Konuklarını samimi bir şekilde karşılayan Dernek Başkanı Erkan Tosun, Erbakan’ın ölümünden dolayı SP camiasına başsağlığı diledi. “Bizler ağır sanayiyi, yerli sermayeyi ve manevi kalkınmayı hep Erbakan Hocamız’dan öğrendik” diyen Tosun, en önemli sorunlarının işsizlik içinde kıvranın gençler olduğunu söyledi. Tosun, “Ülkemizde üretimi artırmadan işsizliğe çare bulunamayacağını görmüş olduk. İnşallah Saadet Partisi iktidara gelir de bu sorunlar çözülür” dedi.

HALK GERÇEĞİ GÖRDÜ
Recep Sarıdoğan ise “Saadet Partisi hariç hiçbir partinin bu ülkedeki kangren olmuş sorunlara çare bulamayacağına eminiz. Milletimiz bizden ayrılarak teslimiyetçi politikalar izleyen iktidar partisinin de bu milleti 8 senedir inim inim inlettiğini artık görmüştür” diye konuştu. AKP’li milletvekili ve milletvekili adaylarına ağır eleştiriler yönelten Sarıdoğan şunları söyledi

AKP’Lİ ADAYLARA AĞIR ELEŞTİRİ
“Kocaeli milletvekillerinin ne Kocaeli’ye ne de Körfez halkına karşı hiçbir sözünü yerine getirmediğini her platformda dile getirdik. İktidar partisine milletvekilliği aday adaylığına başvuran banka müdüründen, ilçe başkanına kadar reklam vererek kendilerini halka tanıtmaya değil de teşkilatlarına yaranmaya çalışmaları milletvekili olduktan sonra halkın değil kendi işlerinin ve teşkilatlarının milletvekili, iş takipçisi ve ihale avcıları olacağının bir kanıtıdır.”

ASGARİ ÜCRETE % 50 ZAM
Sarıdoğan daha sonra SP’nin seçim beyannamesinde yer alan programından bahsetti. Sarıdoğan, “SP olarak iktidara gelir gelmez asgari ücrete yüzde 50 zam yapacağız. Hayvan ithalatını durduracağız, yerli üreticiyi yabancı üreticinin karşısında ezdirmeyeceğiz, KDV, ÖTV’yi düşürerek rekabet gücünü artıracağız. Öğrencilerden üniversite harcını kaldıracağız. Türkiye’de üretilen hiçbir mamulü dışarıdan ithal etmeyeceğiz” dedi. SP eski milletvekili adaylarından Ünal Aktaş ise özelleştirmeleri eleştirdi.

23 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR