Demir ihracatımız arttı

        İhracatta şampiyon firmaları bünyesinde barındıran Kocaeli’nin en güçlü olduğu sektörlerden biri olan demir ve demir dışı metaller grubunda bü...

BÜYÜT

 

 

 

 

İhracatta şampiyon firmaları bünyesinde barındıran Kocaeli’nin en güçlü olduğu sektörlerden biri olan demir ve demir dışı metaller grubunda büyük ilerleme kaydedildi. İlimizin söz konusu sektörde geride kalan mayıs ayında yapılan ihracat rakamı 64 milyon 41 bin dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu rakam geçen yılın mayıs ayında 58 milyon 750 bin dolar olarak gerçekleşmişti.

 

RAKAMLAR YÜKSELDİ

Ayrıca 2014 yılının ilk beş aylık döneminde ise Kocaeli’nin demir ve demir dışı metaller grubundaki ihracatı toplam olarak 303 milyon 477 bin dolar seviyesinde oldu. Bu rakamda yine geçen yılın aynı dönemine göre büyük oran arttı. 2013 yılının ilk beş aylık bölümünde ilimiz 288 milyon 859 bin dolar ihracat yapmıştı.

 

SEKTÖRDE İKİNCİYİZ

Elde edilen bu verilere göre Kocaeli, demir ve demir dışı metaller sektöründe, 303 milyon 477 bin dolar ihracat rakamı ile Türkiye ikincisi oldu. Sıralamada ilk sırayı ise yine İstanbul aldı. İstanbul, ilk 5 aylık verilere göre 1 milyar 593 milyon 902 bin dolar ihracat yaparken, üçüncü sırayı ise 215 milyon 449 bin dolar ile başkent Ankara elde etti.

 

05 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR