İzmit’e 5 bin fidan dikildi

    İzmit Belediyesi’nin Yeni Mahalle, Hızır Reis ve Ziya Gökalp İlköğretim öğrencileri ile birlikte 75 dönümlük alana 5 bin fidan diktiği törende kon...

BÜYÜT

 

 

İzmit Belediyesi’nin Yeni Mahalle, Hızır Reis ve Ziya Gökalp İlköğretim öğrencileri ile birlikte 75 dönümlük alana 5 bin fidan diktiği törende konuşan Başkan Nevzat Doğan, “Siz değerli çocuklarımız bu ülkenin geleceğisiniz. Sizlere yeşil, güzel bir gelecek bırakmak bizim görevimiz” dedi.

 

YANAN ALAN YENİDEN YEŞİLLENDİ

 

Yaşanan yangın sonucu atıl kalan alana fidan dikerken çocuklara doğanın önemini anlatan Başkan Doğan “ burada bulunan ağaçları çıkan yangın sonrasında ne yazık ki kaybettik. Ağaçlarla birlikte bizimde ciğerimiz yandı. Keşke daha dikkatli daha duyarlı olunsa idi. Yanan ağaçların yerine değil de bambaşka yerlere fidan dikseydik. Ancak umutsuzluk yok. Buraya da başka yerlere de ağaç dikeceğiz. Yanan orman yerine daha gür bir orman yeşerteceğiz” dedi.

 

ÇEVRE DOSTU BELEDİYE

 

“İzmit Belediyesi çevreye saygılı, çevreyi seven bir belediye. Bu nedenle çevre odaklı yaklaşımlarla çalışmalarımızı şekillendiriyoruz” diyen Başkan Doğan ağaçlandırma, parklar, geri dönüşüm ve çevre temizliği konusunda belediye tarafından yapılan çalışmaları çocuklara anlattı. Doğan “ çevre geleceğe bırakacağınız en değerli hazine” diyerek çocukları çevreye karşı duyarlı olmaya davet etti.

 

 

23 Ocak 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR