Kocaeli Anadolu Lisesi şampiyonaya hazır

Bartın’da yapılan grup müsabakalarında şampiyon olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kocaeli Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibi, Türkiy...

Bartın’da yapılan grup müsabakalarında şampiyon olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kocaeli Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibi, Türkiye şampiyonasına hazır. Okul yönetimi Sekapark Teras Cafe’de, öğretmenlere ve halk oyunları ekibine kahvaltı verdi. Kahvaltıya Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Zeki Er, Okul Müdürü Sabit Mehmet Limon, Müdür Yardımcısı Selahattin Arslan, Öğretmen Nurcan Şentürk, Halk oyunları eğiticisi Murat İskenderoğlu ve halk oyunları ekibi katıldı.

 

İDDİALI OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

İlçe Milli Eğitim Müdürü Er, halk oyunları ekibi oyuncularını finallerde kalma başarısından dolayı tek tek tebrik ederek aynı başarıyı Türkiye şampiyonasında da göstereceklerine inandığını ifade etti. 16 kişiden oluşan ve Artvin yöresi oyunlarını sergileyen Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri de şampiyonada iddialı olduklarını söyledi. 26-27 Mayıs tarihleri arasında Sakarya’da yapılacak olan Türkiye şampiyonası finallerine katılacak olan ekip kahvaltının ardından Artvin yöresi oyununu sergiledi. 

20 Nisan 2016 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR