Körfez AK Parti’de Koyun tekrar başkan

AKP Körfez İlçe teşkilatının 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. AKP Genel Merkezi tarafından karar alınan tek liste uygulaması sonrasında mevcut Başkan E...

BÜYÜT

AKP Körfez İlçe teşkilatının 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. AKP Genel Merkezi tarafından karar alınan tek liste uygulaması sonrasında mevcut Başkan Engin Koyun kongreye tek aday olarak girdi. Başkan adayı olarak isimleri geçen Mustafa Çelik ve Şener Söğüt ise il delegesinde yer aldı

AKP’de ilçe kongrelerinin ikinci durağı Körfez İlçe’de yapıldı. 1 saat 15 dakikalık bir gecikmenin ardından AKP Körfez İlçe teşkilatının 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kongre de divan başkanlığını Yalova Milletvekili Temel Coşkun yaparken, katipliklerini ise Enver Alçık, Mehmet Uzunoğlu, Kadir Alçık ve Nesrin Duran yaptı. Kongreye Kocaeli milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, Mehmet Ali Okur, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, HAS Parti İlçe Başkanı Mehmet Irak, SP İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan ile partililer katıldı.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Kongrenin açılış konuşmasında İlçe Başkanı Engin Koyun, “Ben bu partinin kurucusu olarak 2 dönemdir ilçe başkanlığı yapıyorum. Kırmadan dökmeden partimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. 10 yıllık süreç benim için çok önemli. Duygu dolu, hüzün dolu, sevinç dolu bir dönemi geçirdik. Birlikteliğimiz benimle yapmış olduğum fedakarlık Başbakanımıza olan sevgimizdendir”.

‘UNUTULDUĞUNU SANAN ARKADAŞLAR VAR’

“Siyaset, yeri geldiği zaman fedakarlık yapılmasına inandığım bir yapı. Bugün unutulduğunu sanan çok değerli kardeşlerimiz var. Hamdolsun ki 4. Olağan genel kurulumuzu birlik beraberlik içersinde gerçekleştiriyoruz. Yenilenme aynı zamanda tamamlanmadır. Bizler daha güçlü teşkilat yapısını kurmak için yeniden aday oluyoruz. Ustalık dönemimizde taşıdığımız bayrağı yine sizin göstereceğiniz en yüksek noktaya getireceğiz” dedi.

‘HALK BİZE GÖNLÜNÜ TESLİM ETTİ’

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın konuşması sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Bu millet bu halk bize güvendi, gönlünü teslim etti. yerel ve genel iktidarı bize teslim etti. Halkımız bizden ilgi bekliyor, sevgi bekliyor”.

‘YEREL DE GENEL DE BİZİM’

“Yerel ve genelde güzel hizmetler yaptık. Yaşanabilir bir şehir ve şehir, köyler ve mahalleler oluşturduk. Çok olumlu adımlar attık. Çok büyük eksiklikleri tamamladık. İşte bunları bu teşkilatlarla yaptık. Başımız dik. Koltuk derdinde değiliz. Vatandaşı nasıl hizmet ederiz derdindeyiz” dedi.

‘HAMDOLSUN, BİZDE BÖYLE ŞEY YOK’

İl Başkanı Mahmut Civelek ise yaptığı konuşmada, “İktidarımızdan sonra 10 yıl geçti. Başkanımızın alnındaki çizgi, milletine verdiği hizmetlerin çizgileri. Hani annesinin elini öper ya o duygu ile baktığı için o ifade çıkıyor. Çevremizdeki komşularımıza bakıyorsunuz, Bulgaristan, İtalya, Yunanistan kendine lider arıyor. Hamdolsun bizim ülkemizde bunlardan bir eser yok.

‘FAYDASI, MAZLUM MİLLETE’

“Milletin kendi kurduğu partisi ve onun başbakanı sayesinde bu sorunları hallediyoruz. Tek faydası bu kongrenin Körfeze değil. Ama sonra Kocaeli’ye, Türkiye’ye, Somali’ye, Haitiye, kendisini öteki hisseden mazlum milletedir faydası. Her zaman birlik beraberlikten kardeşlikten bahsettik” dedi.

‘YAPTIK OLDU’

Civelek, “Tek liste olur muymuş dediler. Demokrasi uzlaştırmadır dedik ve yaptık mı yaptık. Sizler gibi teşkilat mensupları olduğu sürece, başımızda böyle bir lider olduğu sürece hepsini yaparız. Başka arkadaşlarımızda aday çıktı. Oturduk konuştuk. Uzlaşmaya çalışıyoruz. Genel merkezden koordinatör milletvekillerimiz geliyor. Basın da artık sıkılıyor. Adaylarınızı çıkarın diyorlar”.

‘UZLAŞINCA OLUYOR’

“Biz herkese soruyoruz. Bundan sonra teşkilat olarak tek liste ile herkesin arzu ettiği listelerin çıkmasını istiyoruz ve öyle de oluyor. Önemli olan il başkanı olmak değil, bu partide üye olabilmektir. Uzlaşınca oluyor” diyerek sözlerine son verdi.

CHP’YE GÖNDERME

Milletvekili Mehmet Ali Okur ve milletvekili Sibel Gönül’ün kısa konuşmasının ardından Milletvekili Fikri Işık ise yaptığı konuşma da, “Bugün teşkilatımızın 4. Kongresini yapıyoruz. Hiçbir partiye nasip olmayan iktidarda 4. Kongreyi yapıyoruz. Bu gururumuz asla kibir değil. Türk siyasi tarihinde oyunu artırarak 3 defa iktidara gelen tek parti AKP’dir”.

‘DURMAK YOK, YOLA DEVAM’

“Siyaset bilimciler hala araştırıyor. Bize milletimiz kadirşinaslık gösterdi. Bize Rizeli Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz dedi ve 3 Kasım 2002 seçimlerinde AKP’ye oyunu verdi. Durmak yok yola devam dedi halkımız bize. Biz bu emanetin sorumluluğunu omuzlarımızda daha fazla hissediyoruz”.

‘UMUT VEREN MUHALEFET YOK’

“Türkiye de muhalefet problemi var. Halka umut veren bir muhalefet yok. Sadece belli klişelere saplanmış bir muhalefet var. Kocaeli milletvekilleri ihanet etti demiş muhalefet milletvekilleri. AKP Kocaeli milletvekilleri canını verir canını”.

‘ÖNERGEDEN HABERLERİ YOK’

“CHP, Kocaeli’nin çevre sorunu araştırılsın diye önerge vermiş. Bunun üzerinde çalışma yaparken danışmanım aramış çevrenin araştırılması önergesini çekmişler. Sonra BHC ile ilgili önerge vermişler. Ancak bunlar mecliste çektikleri önerge ile ilgili konuşuyor. CHP grubu önergeyi değiştiriyor ama milletvekiline söylemiyor”.

‘HALA YÜZLERİ KIZARMIYOR’

“Bunlar bu kadar beceriksiz. Bunların yüzü kızarması lazım. Derince İzmit Belediyesine bağlı değimliydi. 5 yıl CHP’li belediye başkanı yöneteceksiniz ve utanmadan sonra BHC’yi söyleyeceksiniz”.

‘PEPE EL ATTI’

“Sağolsun eski Bakanımız Osman Pepe bu konuyu ele aldı. Biran önce BHC’nin gönderilmesi için adım attı. 313 ton BHC’yi göndertti. Ancak firma param yok dedi. Ama Çevre Bakanımız bu işin peşini bırakmadı. Proje şuanda depolanma şartları ile ilgili ya sağlandı ya da sağlanıyor.

‘OY ZAMANI HATIRLATIN ANCA’

“Şuanda da sevkiyat devam ediyor. 1983 yılından beri duran BHC’lerin gönderilmesi ile ilgili takibimizi yapıyoruz. Soru sormak bir altyapı ve bilgi ister. İşte CHP’liler böyle hayal kırıklığına uğruyor. Siz anca oy zamanı milleti hatırlarsınız” açıklamasında bulundu”.

AKP Körfez İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu:
Engin Koyun
Kasım Tolun
Mustafa Yaman
Mehmet Şahin
Yusuf Baki
Ali Çakır
Abdullah Parlak
Osman Akova
Şaban Aydın
Mehmet Şahin Ergün
Osman Badem
Erol Gündüz
Mustafa Aşıkoğlu
Bekir Sarıgül
Hetem Karahancı
Selim Çalışkan
Halil Küçük
Salih Taştekin
Fahri Işık,
Nimet Yazıcı
Hamit Örgüç
Sait Yılmaz
Mehmet Çöven
Muammer Eren
Mustafa Kaymak
Yıldız Duru
Leyla Coşkun
Tuğba Güneş Yalılı
Pınar Uysal
Seval Ataseven

İl delegeleri:
Engin Koyun
Yunus Pehlivan
Nesrin Duran
Kadir Alçık
Kasım Tolun
Yusf Baki
Mehmet Şahin
Kezban Öztürk
Özgür Pala
Abdullah Parlak
Ahmet Kısa
Osman Erek
Hafız Yılmaz
Mustafa Yaman
Muammer Eren
Mehmet Şendoğan
Selahattin Kabadayıoğlu
Şener Söğüt
Faruk Denli
Melek Çelik
Ahmet Yağız
Mehmet Allak
Seyfettin Yıldız
Haydar Yıldırım
Ramazan Tuna
Şeker Koç
Tekin Kara
Fehmi Öztürk
Yunus Emre Yıldırım
Gökhan Meriç
İsmail Baran
Kader Yılmaz Karaçay
Faruk Reis
Kadriye Köksal
Ebru Güneş Engin
Ali Rıza Aydın
Adem Ceylan
Üzeyir Kökçam
Murat Yazar
Rasim Fıçıcı
Mehmet Sayın
Temel Yayla
Adnan Aysal
İsmail Doğan
Yüksel Gündoğdu
İsmail Uludağ
Selami Tanış
Mustafa Çelik

21 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR