Unutmadık, unutturmayacağız

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 73.yıl dönümü nedeniyle b...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 73.yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.
Türk Milleti’nin fikren ve ruhen Ata’sını sonsuza dek yaşatacağına dair sonsuz ve sarsılmaz bir inanç duyduğunu ifade eden Başkan Doğan, açıklamasında şunları söyledi: “Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleriyle başarılı bir komutan, gerçekleştirdiği devrimler ile Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamış büyük bir devlet adamıdır. Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” demiş ve kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını, çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir. Türk Milleti de Ata’sının bu temennisini asla unutmayarak, O’nun çizdiği yolda yürümeye devam etmiştir. Tüm üzüntümüze ve milletçe tuttuğumuz yasa rağmen 10 Kasım’lar Atatürk’ün fikirlerini daha iyi anladığımız, gençlerimize anlattığımız günler olmalıdır. Bugün bizler onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden pay çıkararak, bilimin ışığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabiliriz onu düşünmeli ve harekete geçmeliyiz. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet bıraktığı demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla yaşatmak bizim en önemli görevimizdir. Bu bize bu kutsal vatanı emanet bırakan Ata’mıza borcumuzdur. Ata’sının izinden giden bu millet, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Atatürk’ü ilelebet yaşatacaktır.
Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 73. Yıl dönümünde, O’nun mücadele heyecanını yaşamanın, fikirlerini çok daha iyi anlamanın gayreti içerisinde olmanın önemine dikkat çeken İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Türk Milleti olarak bize bu kutsal vatanı emanet eden Ata’mızı unutmadık, unutturmayacağız.Türk İstiklal Mücadelesinin büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 73. yıl dönümünde rahmetle, şükranla anıyorum” dedi.

10 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR