Fatma Hanım, Şeyda öğretmene sahip çıktı!

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; Van’ın Erçiş ilçesine 2013 yılında öğretmen olarak atanan, yaklaşık 8 ay önce de okul çıkışı evine gi...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; Van’ın Erçiş ilçesine 2013 yılında öğretmen olarak atanan, yaklaşık 8 ay önce de okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan’ı İzmit’te tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Gördüğü tedavi sürecinden sonra gelişme kaydeden Şeyda Öğretmen için Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) alınacağı söylenmesine rağmen bu gerçekleşmedi.

 

“VERİLEN SÖZLER TUTULMALI”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kendisine GATA sözü verilen Şeyda Bakan’ın 8 ay boyunca bekletilmesinin hak olmadığını belirterek, “Sizlere 3 ay sonra GATA’ya alınacağınız söylenmiş, ancak o 3 ayın üzerinden bile 3 ay geçmiş. Sağlık hizmeti almak herkesin hakkı, ancak bazen toplum nezdinde ön plana çıkartılan insanlar sıra beklemeden hemen bazı yerlere kabul edilebiliyor. Bizler size yardım etmeye çalışacağız. Devletin her şeye imkanı vardır. Ama yöneticilerin olaylara insani yönden bakmaları gerekiyor” dedi.

 

“MEB SAHİP ÇIKMALIYDI”

Konuya bir milletvekili olarak değil, bir anne ve kadın hassasiyeti ile yaklaştığını da ifade eden Hürriyet, şöyle konuştu: “Bu durumda özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendi personeline destek çıkması gerekiyordu. Sizler doğuda görev yapan iki öğretmensiniz. MEB kazadan sonra hemen ortaya çıkıp Şeyda öğretmeni bir an evvel mesleğine geri kazandırması gerekiyordu. Sizler gibi öğretmenler kolay yetişmiyor. İyileşeceğinize ve yürüyeceğinize inancım tamdır.”

 

HABER BEKLİYORLAR

Geçirdiği trafik kazasından sonra felç olan Şeyda Gökçe Bakan ise kazadan sonra yakınlarının kendilerine GATA’nın fizik tedavi sürecinde iyi olacağını söylediklerini ve GATA’ya başvurduklarını açıkladı. Şeyda Öğretmen 2 Şubat tarihinden beri GATA için uğraştıklarını belirterek, şunları ifade etti:

 

“AYAKKABILARIMI GİYECEĞİM”

“Bize Mayıs’a bırakmayacağız dediler. Mutlu Kaya, 3 aydan kısa bir sürede kabul edilirken, bizler 8 aydır sırada bekliyoruz. Özel hastanede tedavi görmek bizi maddiyat olarak epey zorluyor. Kampanyalar düzenleniyor ve bu kapsamda şu ana kadar 100 bin imza toplandı. Durumumu hiçbir zaman kabul etmedim ve umutsuzluğa kapılmadım. Şimdi ağustos diyorlar. Ben yine yürüyeceğim ve o çok sevdiğim topuklu ayakkabılarımı giyeceğim.”

14 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR