Can: 1000 TL'yi işveren 4000 TL'yi devlet verecek

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “5 bin lira asgari ücret” projesiyle ilgili Can, şunları söyledi: İşveren işçisine diyelim ki, bin lira ver...

BÜYÜT

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “5 bin lira asgari ücret” projesiyle ilgili Can, şunları söyledi: İşveren işçisine diyelim ki, bin lira verecek geri kalan 4 bin lirayı da devlet işçinin hesabına verecek.
 

“İşveren işçisine diyelim ki, bin lira verecek geri kalan 4 bin lirayı da devlet işçinin hesabına verecek ve böylece bir işçinin eline ayda 5 bin lira asgari ücret geçecek” diyen Can, girdiği bir dükkânda şunları söyledi: “Biz asgari ücreti 5 bin lira yapacağız diyoruz. Sakın siz bu yükün size bineceğini zannetmeyin. Siz bugün verdiğinizi vereceksiniz, devlet bunun üzerini tamamlayacak.”

 

“ÜLKELER GENEL BAŞKANIMIZIN ARKASINDA YÜRÜYOR”

Can, “100 bin liranın altında geliri olandan vergi almayacağız. Bakın biz vergisiz bir Türkiye diyoruz. Her ev hanımı 1.500 TL, her Türk vatandaşı bin lira maaş alacak. Güneydoğu problemini biz halledeceğiz. El ele vereceğiz ve bu ülkeyi rahata kavuşturacağız. Şuanda Çin, Hindistan, Brezilya, Güney Afrika ve Rusya bizim Milli Ekonomi Modeli’ni uyguluyor. Bu sayede Rusya Devlet Başkanı Putin dünya lideri oldu” dedi.

 

“KARDEŞLİĞİ TEMİN EDECEĞİZ”

Türkiye’nin giderek kutuplaştığını ifade eden Can, “Türkiye’de özlenen kardeşliği biz temin edeceğiz” dedi.  Can son olarak konuşmasında şunları söyledi: Türkiye sağ sol, Alevi-Sünni gibi bölünmeye teşvik edildi, kavga noktasına sürüklendi. Binlerce insanımız gitti. Biz barışı temin edeceğiz. Alevi-Sünni, sağ-sol, bunları kardeş edeceğiz. Hepimiz bu memleketin insanlarıyız. Herkese can, mal, namus, din ve vicdan emniyetini getireceğiz. Hâlâ cem evleri hukuki statüye kavuşmuş değil. Yahu sen bu ülkede 60 bin kilise açtın. Bu ülkede 60 bin Hıristiyan yok ki! Peki, cem evlerine neden müsaade etmiyorsun. Bizim dönemimizde herkes hukuk içerisinde her türlü hakkını elde edecek.

15 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR