Hurda araçlar kaldırılıyor

        İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü hurda araçlar konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor. Müdürlük ekipleri tarafından yap...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü hurda araçlar konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor. Müdürlük ekipleri tarafından yapılan mahalle denetimleri sırasında karşılaşılan ve konuldukları yerde fare ve sinek gibi haşerelerin çoğalmasına sebep olan araçların yanma ve patlama riskleri de olduğundan insan hayatını tehlikeye soktuğu belirtildi. Ayrıca kaldırımlara ve kamu arazilerine bırakılan bu hurda araçlar hem trafiği olumsuz etkiliyor hem de şehrimizde görüntü kirliliği oluşturuyor.

 

DOĞAN İLGİLENİYOR

Bu nedenle ilçedeki hurda araçlara el atan İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, tespit edilen araçları kaldırma çalışmalarını yürütüyor. Belediye başkanı Nevzat Doğan da bu çalışmaya büyük önem veriyor ve yakından takip ediyor. Ayrıca araçların sahibi kaldırma işlemi öncesinde uyarılıyor.

 

HALKIN DESTEĞİ ÖNEMLİ

Bu uyarılar sonucunda son 3 yılda 228 adet hurda aracın bulundukları yerden sahipleri tarafından kaldırıldığı, kaldırılması talep edilen 115 adet hurda araç ise Büyükşehir Trafik Zabıta ekipleri ile birlikte otoparklara çekildiği bildirildi. Son olarak Gündoğdu ve Karabaş mahallelerinde bulunan hurda araçları kaldıran ekipler çalışmaların devam edeceğini dile getirerek vatandaşların da bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istediler.

19 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR