CHP’den Müftüye Ziyaret

CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Engin Özcan, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale Meriç, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, CHP İzmit...

BÜYÜT


CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Engin Özcan, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale Meriç, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, CHP İzmit İlçe Sekreteri Gökhan Ercan ve beraberindekiler, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nu ziyaret etti. CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ise cenazesi dolayısıyla ziyarete katılamadı.

“ÖZEL GÜNLER ÖNEMLİ”
İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’na kendilerini kabul ettiği için teşekkür eden CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Engin Özcan, özel günlerin önemine vurgu yaptı. “Özel günlerde birbirimizi daha iyi tanıyoruz” diyen Özcan, “Bu özel günlerinde müftümüzün bir çayını içmeye geldik” diye konuştu.
Ziyaretten oldukça memnun olduğunu ifade eden İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Özel günümüzde bizleri unutmamanız çok güzel. Sizlere başarılar diliyorum. İlçe Başkanımıza başsağlığı diliyorum” dedi.
“FAZLA MÜEZZİN İSRAF”
Camiler ve müftülükteki sistem hakkında CHP’lileri bilgilendiren Keşvelioğlu, İzmit’te 140, köylerde de 80-90 arası caminin olduğunu, her camide müezzinin olmadığını, Kocaeli’de müezzin sayısının 60’a yakın olduğunu söyledi. Müezzinlerin sadece merkezi camilerde bulunduğunu belirten Keşvelioğlu, “Her yere müezzin tayini hem lüks hem de israf” dedi. Ezanların merkezi sistemden okunduğunu belirten Keşvelioğlu, “İzmit’te musiki eğitim almış 12 arkadaşımız var. Her birine ayda 2 kez sıra geliyor. Bir tek sabah ezanlarını Fevziye Camii’nin görevlileri okuyor” diye konunştu.

“YÜKSELME FIRSATI VAR”
Hizmet içi eğitim kurslarının olduğunu belirten Abdulkadir Keşvelioğlu, her il ve ilçede Kur’an eğitimi, dini, musiki ve ezan eğitimi verildiğini söyledi. Görevlilerin zaman zaman sınavlara alındığını ifade eden Keşvelioğlu, bu uygulamanın yeni başladığını, 4-5 yıl öncelerde yapılmadığını dile getirdi. Belirli zamanlarda sınavların yapıldığını vurgulayan Abdulkadir Keşvelioğlu, “Bu sınavlar sayesinde arkadaşlarımızın yükselme fırsatı var” diye konuştu.

06 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR