Acısuspor renkli bir takım kuruyor

16 Ocak’ta başlaması gerekirken birer hafta kaydırılacak olan lig, muhtemelen Şubat’ta başlayacak lig öncesinde, geçen yıl bir yıl ara veren Acısuspo...

16 Ocak’ta başlaması gerekirken birer hafta kaydırılacak olan lig, muhtemelen Şubat’ta başlayacak lig öncesinde, geçen yıl bir yıl ara veren Acısuspor yeniden liglere katılmaya karar verdi.

 

SEYFİ BAŞTÜRK İLE ANLAŞTILAR

2.Küme futbol sezonu için takımlar hazırlıklarını sürdürüyor. Kentimizin en eski kulüplerinden biri olan Acısuspor da, bir yıllık aradan sonra yeniden liglere katılmaya karar verdi. 14 yıldır başkanlık görevini sürdüren Adnan Karslı, yeni sezon öncesinde yaş sınırı olmadığı için tecrübeli isimleri yöreye çağırdı. Bunlardan biri de bir zamanların ünlü futbolcusu, şimdilerde teknik adamlık yapan Seyfi Baştürk. Antrenör-futbolcu olarak görev yapacak Baştürk’ün yanı sıra, yine 7-8 antrenör futbolcu transfer edilecek ve bunların yanı sıra mahalle gençlerinden 8 takviye yapılarak A takım oluşacak.

 

KONGRE ŞUBAT’TA YAPILACAK

Bu arada olağan kongre tarihi de gelen Acısuspor’da Adnan Karslı şubat ayında yeni bir yönetil listesi yaparak kongreye gidecek. Herhangi bir aday çıkmazsa, Karslı yine kulübün başkanlığı görevine devam edecek. Şubat ayında iki oturumda gerçekleşecek kongrede, mevcut yönetimde de bazı değişiklikler olacak. Baykan Karslı, siyasi idareden yandım beklediklerini dile getirerek ‘Belediye başkanımız mutlaka destek verecektir. Buna inanıyoruz. Bu niyetle yola çıkıyoruz. Geçen yıl ara vermiştik, bu yıl devam etmek istiyoruz” dedi.

 

İDMANLAR ACISU VE DERBENT’TE

Bu arada yeni sezon öncesinde idmanlar Acısu Stadı ve Derbent Stadı’nda yapılacak. Acısu Stadı’nın durumu maç oynanmayacak halde. Bu yüzden Acısuspor lig maçlarını Derbent’te oynuyor. Ancak sahada haftada bir idman yapılabilecek. Bu nedenle çalışmalar Acısu ve Derbent’te gerçekleşecek. Bu arada takım dün ilk toplantısını yaptı ve yeni sezon için bir araya geldi. Çalışmalar hızla başlayacak ve renkli bir takım kurulacak.

03 Ocak 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR