Tarhan: İlk filo 2016’ya yetişecek mi?

Türkiye’de tartışmalar yaratan yerli otomobil konusu bir kez daha TBMM gündemine geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Bilim Sanayi ve Teknol...

Türkiye’de tartışmalar yaratan yerli otomobil konusu bir kez daha TBMM gündemine geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi.

 

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALARI ANIMSATTI

Yetkililerin söylediğine göre bu yıl içinde bir prototipin hazırlanıp 2016’da ilk filo üretiminin yapılacağının açıklandığını kaydeden Tahsin Tarhan, 2012 yılında iflasını açıklayan ve Çinliler tarafından alındığı ifade edilen İsveçli Saab firması ile ilgili çelişkili açıklamaları anımsattı.

 

“3 AŞAMALI PLANIN DETAYLARI NEDİR?”

Tahsin Tarhan, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde yerli otomobil üretimi ile ilgili bir çok açıklama yapıldığını ve seçime yönelik proje olarak algılandığını söyleyerek çalışmaların TÜBİTAK tarafından yapıldığını da hatırlattı. ‘Yerli otomobil için belirlenen 3 aşamalı planın detayları nedir?’ diye soran Tarhan, “Ağustos ayı içinde üretileceği söylenen 3 prototipin üretimi tamamlanmış mıdır?” dedi. 

11 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR