AKP’li Ceyhan: Siyaset horoz dövüşü değildir

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım seçimlerinin ardından ilk değerlendirmesini düzenlediği basın toplantısı ile yaptı. Ceyhan’a açıklamasında i...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım seçimlerinin ardından ilk değerlendirmesini düzenlediği basın toplantısı ile yaptı. Ceyhan’a açıklamasında il başkan yardımcıları Mehmet Uzunoğlu ile Ahmet Berberoğlu da eşlik etti.

 

“BEKLENTİLER KARŞILIK BULDU”

Seçim sonuçlarının herkes için hayırlı olmasını dileyen il başkanı Ceyhan, halkın yüzde 85’lik katılım oranı ile iradesine sahip çıktığını dile getirdi. 7 Haziran seçimlerinde ilimizdeki bir vekilimizi kaybetmiştik. Koalisyonun da kurulamaması nedeniyle seçim kararı alınmıştı. Seçmenin taleplerini iyi algıladık. Beyannamemiz de bu beklentiler ışığında hazırlandı” dedi.

 

“EV EV ÇALIŞILDI”

Beyannamelerindeki vaatlerin Türkiye’nin gerçeklikleri göz önüne alınarak hazırlandığını belirten Ceyhan, şöyle konuştu: “Halkımız vaatleri beğendi. Daha önce ulaşamadığımız kitlelere gittik. Seçmenimiz ev ev ziyaret edildi. Hedefimiz ilimizde oy oranımızı yüzde 10 artırmak ve bir vekil daha kazanmaktı. Kocaeli genelinde 621.325 oy aldık. Yurt dışı oyları ile bu rakam 638 bine yükseldi. Bu sonuç milletin zaferidir.”

 

“REHAVETE DÜŞMEYECEĞİZ”

Seçim sonuçlarının k kendilerine rehavete sürüklemeyeceğini dile getiren Ceyhan, “Kibre ve şımarıklığa düşmeyeceğiz. Hükümetin kurulmasının ardından projelerimiz vaatlerin hayata geçirilmesi için çalışma başlayacak” diye konuştu. Asgari ücret konusundaki görüşmelerin 1 Ocak’ta başlayacağına vurgu yapan il başkanı Ceyhan miktarın ise bin 300 lira olacağını ifade etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı da eleştiren Ceyhan, şunları söyledi:

 

“MECLİS DIŞI KALIRLAR”

“Bazı organlarında partimizin karalanmasına yönelik haberler çıkıyor. Seçim öncesinde kısmi erzak dağıtımı oldu. Bu durum çok abartılı şekilde kamuoyuna sunuldu. 7 Haziran’da aldığımız oyda vatandaşı suçlamadan kendimizi çek ettik. Diğer partiler de bunu yapsınlar. Bu kafayla gitmeye devam ederlerse 4 yıl sonra meclis dışında kalırlar.”

 

“HEDEFİMİZ YÜZDE 63,2”

Kocaeli’deki oy beklentilerinin yüzde 52.5 seviyesinde olduğunu altını çizen Ceyhan, “Kararsızların yarısından fazlası bize oy verdi ve yüzde 56.5 oya ulaştık. Türkiye ortalamasının 7.5 üzerine çıktık. Son 60 yılın rekorunu kırdık. DP döneminde 1954 yılında Kocaeli’de alınan yüzde 63.2’yi geçeceğiz” dedi.

 

İL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELECEK

Seçimin bittiğini ve artık samimiyetin başlayacağını dile getiren Ceyhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Milletin mesajı nettir. Ben diğer siyasi parti il başkanları ile görüşeceğim. Kendilerini ziyaret edeceğim. Listemizde Gebze’den bir aday olmadığı gerekçesi ile eleştiriler almıştık. Geçmişte burada Eyüp Ayar, Mehmet Ali Okur, Cemalettin Kaflı ile ciddi çalışmalar yapıldı. Yüzde 59.9 aldığımız oy bizlerin sorumluluğunu artırdı.”

 

“MHP VE HDP’DEN OY GELDİ”

Özellikle HDP ve MHP’den gelen oyların da sebeplerini açıklayan Ceyhan, sözlerine şöyle son verdi: “7 Haziran’da MHP ve HDP’ye oylarımızın gittiği doğrudur. Gereken analizi yaptık ve bu oyları geri aldık. SP’den de oy aldık. Bizlere ders vermek için giden oyların sahipleri muhalefete ceza kesmiştir. Seçmenler küçük partilerden büyük partilere yönelmiştir. Son 5 ayda yaşananlar tek parti iktidarının önemini ortaya koymuştur” dedi. Serkan BORLAK

03 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR