Dumlu, 23 Nisan etkinliğine katıldı

TBMM’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü dolayısıyla, Gölcük Anıtpark’ta gerçekleşen tören saygı Duruşu v...

BÜYÜT

TBMM’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü dolayısıyla, Gölcük Anıtpark’ta gerçekleşen tören saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Parti Eğitmeni İsmet Karal’ın açılış konuşmasını yaptığı törende, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, CHP Kadın Kolları Başkanı Semra Arıs Türken ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner Atatürk Anıtı’na çelenk takdiminde bulundu.  CHP Kocaeli, Milletvekili 4’üncü sıra Adayı  Ecz. Turan Dumlu, CHP Belediye Meclis üyeleri ve partililerin katılımıyla gerçekleşen törende, İlçe Başkanı İşeri, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

İŞERİ, ‘’23 NİSAN UMUDUN IŞIĞIDIR’’

CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, “Bu bayram dünya barışının, dünya çocuklarının bayramıdır. Bu bayram barışın geleceğine ve geleceğin barışına yapılan bir yolculuktur. Bu bayram Anadolu’nun çocuklarının, özellikle de yoksul çocuklarının, öksüz ve yetimlerinin hayata tutunmaları için yakılan bir umudun ışığının adıdır. Bu bayram, özbeöz milletin bayramıdır. Ulusumuzun emperyalizme meydan okuyarak, küllerinden yeniden dirilip ulusal egemenliğimizi taçlandırdığı 23 Nisan, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk illetinin geleceği olan sevgili çocuklarımıza armağan ettiği en mutlu günümüzdür. Dün olduğu gibi bugünde vatanımız üzerinde iç ve dış odakların sinsi emelleri doğrultusunda yapılan saldırılar ve Cumhuriyetimizi sığlaştırma gayretleri devam etmektedir. Tüm bunlara karşı ihtiyacımız olan yegane güç, büyük Atatürk’ün bize bıraktığı ilkeleri,devrimleri ve düşünce sistemidir’’ dedi.

 

‘’EGEMENLİK SONSUZA DEK KORUNACAK’’

İşeri, ‘’Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yaşını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere TBMM’nin açılışından bugüne kadar siyaseti zenginleşmeye değil, halka hizmet aracı olarak gören tüm siyaset erbabına saygılarımızı sunarken, Bütün dünya bilmelidir ki, Türk Milleti, Cumhuriyetimizin Laik, Demokratik, Çağdaş, Sosyal bir Hukuk Devleti niteliğini muhafaza ederek, egemenliğini sonsuza dek koruyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili çocuklarımızı olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım” diyerek sözlerini tamamladı.

23 Nisan 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR