MHP'DEN 300 MİLYONLUK SORU!

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan için yapılacak olan yeni binayı TBMM'ye taşıdı.MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Recep...

BÜYÜT

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan için yapılacak olan yeni binayı TBMM'ye taşıdı.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle yapılacak olan yeni Başbakanlık binasına ilişkin soru önergesi verdi. Türkkan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şunların altını çizdi:

ADI BEYAZ SARAY MI?
Orman Genel Müdürlüğü’nün Ankara-Söğütözü’ndeki arazisine yapılacak yeni Başbakanlık binası “davetiye usulü” ihaleyle inşa edileceği ama tüm bilgiler ‘yüksek güvenlik’ önlemleri nedeniyle gizli tutulacağı, Başbakanlığın bu yeni yerleşkesinin konuşulan adı da; “Beyaz Saray”dır. Memurlara “Kriz var” gerekçesiyle sadece yüzde 3,5+4 zam öneren hükümetin, 300 milyon TL’lik yeni bir Başbakanlık binası yapmaya hazırlandığı yazılı basınımızın haberlerinde yer almaktadır.

Bu nedenle;
1- Orman Genel Müdürlüğü’nün Ankara-Söğütözü’ndeki arazisine yapılacak yeni Başbakanlık binası “davetiye usulü” ihaleyle inşa edileceği ama tüm bilgiler ‘yüksek güvenlik’ önlemleri nedeniyle gizli tutulacağı, Başbakanlığın bu yeni yerleşkesinin konuşulan adı da; “Beyaz Saray” olacağı iddiaları doğru mudur?

Bu iddialar doğru ise; Memurlara “Kriz var” gerekçesiyle sadece yüzde 3,5+4 zam öneren hükümetin, 300 milyon TL’lik “Beyaz Saray” ismiyle yeni bir Başbakanlık binası yapmasının haklı gerekçeleri nelerdir? Bu konulardaki düşüncelerinizi kamuoyuyla paylaşmayı düşünüyor musunuz?

25 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR