AKP, 480 bin TL’lik borcu ödeyecek mi?

AKP İl ve İzmit İlçe merkezinin bulunduğu Haldızlar İş Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Odabaş’ın parti yöneticilerine gönderdiği ihtarda, bi...

AKP İl ve İzmit İlçe merkezinin bulunduğu Haldızlar İş Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Odabaş’ın parti yöneticilerine gönderdiği ihtarda, binada kullanılan reklam tabelalarının indirilmesini istemesi üzerine Merkez yönetimi AKP’lilere 480 bin TL borç çıkardı.

 

Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, ilginç bir çalışmaya imza attı. Aynı zamanda AKP İl ve İzmit İlçe binasının da bulunduğu Haldızlar İş Merkezi’nin de Yönetim Kurulu Başkanı Olan Odabaş, AKP’li yöneticiler hakkında izinsiz reklam ve tabela asıldığı gerekçesi ile yasal takibat başlattı.

 

NOTERDEN İHTAR GÖNDERİLDİ

Buna göre, Odabaş başkanlığındaki iş merkezi yönetimi, aldıkları karar ile AKP’li il ve ilçe yöneticilerinin, binaya asılan tabela, afiş, poster, parti bayrak ve flamaları kullanarak, bedelsiz ve izinsiz olarak reklam yaptıklarını belirtti. Bu konuda bir karar alan merkez yönetimi, 1 Kasım 2014 tarihinde AKP’ye ilk olarak noter aracılığı ile ihtarda bulundu ve konu hakkındaki reklam ödemesinin yapılmasını talep etti.

 

480 BİN TL BORÇ ÇIKARILDI

Buna göre yapılan araştırmalar sonucunda AKP’li teşkilat mensuplarının merkez yönetimine verilmek kaydı ile 12 yıllık dönemi kapsayacak şekilde toplam 480 bin TL ödeme yapması gerektiği belirtilerek karar altına alındı. Son ödeme tarihi 25 Kasım olarak belirtilen borçla ilgili olarak ödemenin bir an evvel yapılmasını isteyen yönetim, aksi takdirde tüm afiş, tabela, poster, yazı ve diğer reklam içerikli çalışmaları indireceklerini duyurdu.

 

TEKLİFLE ALINDI

Söz konusu tabelanın indirilmesi işlemi sırasında ise güvenlik güçlerinin de olası tartışma ve daha büyük olaylarına karşı önlem amacı ile bölgede bulunacağı kaydedildi. Bu arada binanın dış giydirmeleri ile ilgili reklam amacı ile çok sayıda firmanın teklifte bulunduğu ve konu hakkında bazı tekliflerin ciddi olarak değerlendirileceği bildirildi. Yapılan şikayet ve talepler karar defterine işlenirken bir firmanın reklam için yıllık 90 bin lira teklifte bulunduğu kaydedildi.

 

BAŞBAKAN’A DA GÖNDERİLDİ

Bu arada Haldız İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Odabaş, AKP il ve ilçe yöneticilerine noter aracılığı ile gönderildiği metnin bir örneğini de şikayet amacı ile AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da gönderdi. Bilgilendirme notunda, belirtilen taleplerin yerine getirilmemesi durumunda tabela  ve afişlerin indirileceği belirtildi.

04 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

bahri - risk almamak en büyük risktir,biz, bize güvenen insanların haklarını korumak için görev aldık, kaybetmeyi göze alamayan kazanamaz,hiç kimse haktan ve halktan güçlü değildir. Allaha ve Haklılığımıza güveniyoruz,sonuna kadar mücadeleye devam etmeye kararlıyız,korku imparatorluğunu inşaallah yıkacağız.

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 19:00
01

bir dost - bahri odabaş kim tanımam ama her halde iş hayatında sıkıntılı günler yaşamak istiyor. cem uzanın başına gelenleri yada doğan grubunun yaşadıklarını belkide koç grubunun neler çektiğini hiç bilmiyor bu saydıklarım türkiyenin önemli serrmaye grupları başlarına ak parti ile ugraşınça neler geldi. sayın odabaşıda sıkıntılı günler bekliyor. allah yardımcısı olsun.

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 19:00
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR