Başkan Doğan: Anket sonuçları sürpriz değil

İzmit Belediyesi’nin 3 aylık değerlendirme toplantısını gerçekleştiren Nevzat Doğan, CHP İzmit İlçe Örgütü’nün partilerin oylarını açıkladığı ankette...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin 3 aylık değerlendirme toplantısını gerçekleştiren Nevzat Doğan, CHP İzmit İlçe Örgütü’nün partilerin oylarını açıkladığı ankette en yüksek oyu AKP’nin almasıyla ilgili, “Bu sonuçlar bizim için de rakiplerimiz için de sürpriz olmadı” dedi

İzmit Belediyesi’nin 3 aylık değerlendirme toplantısı dün Medya Evi’nde kahvaltılı olarak gerçekleştirildi. Artık her 3 ayda bir gerçekleştirilecek olan bu toplantıda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri İbrahim Elgin ve Hüseyin Üzülmez yer aldı. 3 ay içerisinde İzmit Belediyesi olarak gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Doğan, CHP İzmit İlçe Örgütü’nün partilerin oylarını açıkladığı ankette en yüksek oyu AKP’nin almasıyla ilgili de, “Bu sonuçlar bizim için de rakiplerimiz için de sürpriz olmadı” şeklinde konuştu.

“HİZMET BOYNUMUZUN BORCU”
3 ay gibi bir sürede çok şey yapıldığının altını çizerek sözlerine başlayan Doğan, “Az zamanda ve az parayla çok iş yapmak bizim prensibimiz. 3 ay içinde 32 mahallemizi dolaştık. Belediyecilik masa başından ziyade vatandaşın yanında yapılır. Emekli evlerinin konsepti İzmit’te çok iyi uygulanıyor. 2 emekli evi daha açtık. Şu an 12 emekli evimiz var. Yaşlılarımızın yaşlılar haftasını da kutluyorum. Emekli ve yaşlılarımıza hizmet boynumuzun borcu” dedi.

3900 ÖĞRENCİYE EĞİTİM
‘Geleceğe Ziyaret’ adında bir projenin hayata geçirildiğini de açıklayan Nevzat Doğan, “Liselerdeki öğrencilerimizi alıp belediyemize getiriyoruz. Belediyenin tüm birimlerindeki arkadaşlarımız meslekleriyle ilgili bilgileri onlara aktarıyorlar. Şu ana kadar 3 bin 9 yüz öğrencimize bu hizmeti verdik. Son sınıf lise öğrencilerine de profesyonel firma aracılığıyla meslek testi yaptık. Yeteneklerine uygun meslekleri edinebilmeleri için bu uygulamalar çok önemli” ifadelerini kullandı.

“15 YILDA NE YAPTILAR?”
Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin bu yılsonunda tamamlanacağını ve bu proje için bakanlıktan 5 milyon liralık ödenek alındığını belirten Doğan, “İzmit Belediyesi en önemli projesini kadınlara ayırıyor. Sanata da önem veriyoruz. Kültür Sanat Platformu kurduk. Kültür Sanat Danışma Kurulu da kuracağız. İlimizi sanat şehri haline getirmeliyiz. Atatürk’ün vasiyetini de yerine getirerek Yahya Kaptan Anıtı’nı açtık. Akar Çeşmesi’nin üzerine İzmit Belediyesi ibaresini yazdığımız için bizi eleştiren muhalefet acaba 15 yılda ne yapmış? 15 yıl yapamadıklarından utanmıyorlar” dedi.

“SUSUP İŞ YAPIYORUZ”
Şehrin eli yüzü düzelmeye başladı diyen Başkan Doğan, “Cumhuriyet Parkı betonarmeye dönüşecek şeklinde olumsuz eleştiriler vardı. Onu söyleyenler şimdi beri çıksın diyorum. Biz susup iş yapıyoruz. Konuşanlara cevap vermeye vaktimiz yok. Cumhuriyet Parkı’na iki tane de tavus kuşu heykeli getireceğiz. Edindiğimiz bilgilere göre 50’li yıllarda da bu heykellerden varmış. Yazın ise eko parka kavuşacağız. İçerisinde rüzgar ve güneş enerjisi de olacak. Yap, işlet ve devret şeklinde yönetilecek. İlgi duyanları davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“2 TUVALET DAHA ÜCRETSİZ OLACAK”
Tuvaletlerin ücretsiz olması yönündeki sözünü tuttuğunu da kaydeden Doğan, “Sözümüzün eriyiz. Mehmet Ali Paşa Mahallesi ve Kuruçeşme’deki tuvalet iki yıldır ücretsiz. 2 ay içerisinde Cumhuriyet Parkı’ndaki ve Yeni Cuma Parkı’ndaki tuvaletler de ücretsiz olacak. Fevziye Parkı şu an ücretli; ama zamanla orası da ücretsiz olacak” dedi. Son olarak ise CHP İzmit İlçe Örgütü’nün partilerin oylarını açıkladığı ankette yüzde 48 oy alan AKP ile ilgili konuşan Doğan şunları kaydetti;

“İZMİT HALKI AKP BELEDİYECİLİĞİNİ ONAYLADI”
“Bizi rakiplerimiz anlatıyor. Böyle bir propagandayı lehimize yapmaları da şaşırtıcı. Ama sonuçlar için panik yapmasınlar kabullensinler. Bu sonuçlar ne bizim için ne de rakiplerimiz için sürpriz. Çünkü her yıl grafiklerde başarı oranlarımız artarak ilerliyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Tablo ortada. Sonuçları gayet normal buluyorum ve bu oranların daha da artacağına inanıyorum. İzmit halkı AKP belediyeciliğini sevip onaylamıştır. İyi bir çalışma yapan CHP İlçe Başkanı’na da teşekkür ediyorum” dedi. İzmit Belediyesi’nin şu anki bütçesinin 127 milyon olduğu yıl sonuna kadar da 150 milyon lira olacağı yönünde hedef olduğu öğrenildi.

22 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR