Kadın girişimciler proje ziyaretinde

Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu, Orhangazi Gönüllü Evi ve Örnekköy Kadın Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Orhangazi Belediyesi’nden Berrin Tuğral...

BÜYÜT

Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu, Orhangazi Gönüllü Evi ve Örnekköy Kadın Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Orhangazi Belediyesi’nden Berrin Tuğral’ın daveti üzerine gerçekleşen ziyarete, TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal, başkan yardımcısı Mukadder Doğanay, kurul üyeleri; Nuriye Köksal, Zeynep Cici, Nuran Doğan, Vildan Aydın ve Kocaeli Sanayi Odası Mali İşler Sorumlusu Ayşen Barış katıldı.

 

ÖZEL EĞİTİMLER VERİLİYOR

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da bulunduğu organizasyonda Gönüllü Evi’nin kuruluş amacı, kuruluş süreci, üyelerin gelişimi ve verilen eğitimler hakkında Kocaeli heyetine bilgiler verildi. Ana faaliyetleri arasında çini işleme sanatı, seramik, iğne oyası, Türk işi nakış, yabancı dil eğitimleri olan Gönüllü Evi’ne konuk olan Kocaelili kadın girişimciler, satışı yapılan eserlerden aldılar.

 

ÖRNEK BİR PROJE DAHA

Kurul üyeleri, ayrıca çalışmanın Kocaeli’de de uygulanabilirliğini araştıracaklarını dile getirdiler. Daha sonra Orhangazi Örnekköy Kadın Dayanışma Derneği’ne geçen heyet, burada dernek başkanı Esra Özcan’dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 54 üyesi ve 10 aktif çalışan kadın üyesi bulunan derneğin, üretilen yufka, köy ekmeği, erişte, tarhana, silor, salça gibi yöresel ürünleri her pazartesi bölgelerinde kurulan pazar yerinde satışını yaptıkları açıklandı.

08 Ekim 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR