İSU’dan Tavşantepe’ye 5 milyon TL’lik yatırım

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Tavşantepe ve Bekirdere Mahalleri’ne 5 milyon TL değerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı yatırımı yapa...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Tavşantepe ve Bekirdere Mahalleri’ne 5 milyon TL değerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı yatırımı yapacaklarını söyledi.

İlçelerde yatırım bilgilendirme toplantıları yapan İSU Genel Müdürlüğü’nün son durağı İzmit oldu. Tavşantepe Mahallesi’ndeki Kocaelisporlular Derneği’nin lokalinde yapılan toplantıda sunum yapan Genel Müdür İlhan Bayram, 2004 - 2010 yılları arasında Kocaeli’de toplam 525 milyon TL içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu altyapısı ve arıtma tesisi ile scada, radyo frekanslı sayaç sistemi gibi teknolojik projeler yaptıklarını söyledi. Suyun önemini vurgulayan ve Kocaeli genelinde 7 bin 280 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesinin yanı sıra 4 bin 410 kilometre atık su şebekesi ve 8 adet arıtma tesisi işlettiklerini anlatan Bayram, yaptıkları altyapı çalışmaları ile kayıp kaçak oranını yüzde 36 seviyesine indirdiklerini söyledi.

SABIR İSTEDİ
Altyapı yatırımlarının pahalı yatırımlar olduğunu vurgulayan Bayram, Mehmet Ali Paşa ve Bekirdere bölgesinde geçmiş yıllarda yaklaşık 20 milyon TL değerinde altyapı yatırımları yaptıklarını, Tavşantepe ve Bekirdere mahallerinin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısını yenileyecek projenin inşaat çalışmalarına da başladıklarını söyledi. İki mahallenin 40 cadde ve sokağında yaklaşık 5 milyon TL değerinde toplam 12.5 kilometre içme suyu, 12 kilometre kanalizasyon ve yaklaşık 3 kilometre yağmur suyu hattı yapacaklarını ve proje ile bölgenin yetersiz olan altyapısını tamamen yenileyeceklerini ifade eden Bayram, “Tavşantepe ve Bekirdere mahallerinin altyapısı için başladığımız çalışmalarda mahalle sakinlerine sıkıntı çektireceğiz. Ama projenin tamamlanması ile arızaların önüne geçileceği gibi bölge yeni bir altyapı ile çok rahatlayacaktır. Bu çalışmalar kapsamında mahalle sakinlerinden sabır ve destek bekliyoruz” diye konuştu.

BORÇLARI YAPILANDIRIN
Torba Yasası ile borçların yeniden yapılandırılma süresinin 2 Mayıs’ta son bulanacağını ifade eden Bayram, kurum olarak borçların affı yetkileri olmadığını, bu yüzden borçlu abonelerin çıkan yasadan biran önce faydalanması gerektiğini de kaydetti. Ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Doğan, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapıya girileceğini ve bölgenin cazibesinin artacağını dile getirdi. Toplantıya İSU Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. H. İbrahim Kahraman, Musa Coşkun ve Aziz Temiz, Genel Müdür Yardımcıları Dr. Bahattin Yanık, Nazır Esirci ve Fatih Yürük, İçmesuyu ve Kanalizasyon Daire Başkanı Nafiz Kızılkaya, İzmit Şube Müdürü Ali Sağlık, İzmit Belediye Meclis Üyesi Adnan Uysal, mahalle muhtarları ile mahalle sakinleri katıldı.

20 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR