KSO; “Tuzağa düşmeyeceğiz”

15 Temmuz’da TSK içerisindeki bir grubun askeri darbe girişiminde bulunmasının ardından, ilimizde birçok kuruluş, oda ve siyasi parti basın açıklamas...

15 Temmuz’da TSK içerisindeki bir grubun askeri darbe girişiminde bulunmasının ardından, ilimizde birçok kuruluş, oda ve siyasi parti basın açıklaması düzenleyerek tepkisini ortaya koydu.  Kocaeli Sanayi Odası da, darbe girişimine yönelik oda binasında açıklamalarda bulundu. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ‘’ Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz’’ dedi.

TEPKİMİZİ ORTAYA KOYDUK

Zeytinoğlu konuşmasının devamında,‘’15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır’’ ifadelerini kullandı.

MECLİSİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir diyerek sözlerine devam eden Zeytinoğlu, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz’’ şeklinde konuştu.

YETKİYİ MİLLETTEN ALMAYAN İRADE İSTEMİYORUZ

Zeytinoğlu konuşmasının devamında, ‘’Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.  Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

DEMOKRASİ VARSA, HEPİMİZ VARIZ

Zeytinoğlu son olarak, ‘İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı’ diyerek, ‘’Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda – Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz.  Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız’’ diyerek sözlerini tamamladı.  

Nurşah ŞAHİN

19 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR