AKP'lilerden Antik Kapı'da iftar

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif Münasebetiyle AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından 90’ıncı İl Danışma Meclisi ve Geleneksel İftar Programını Antik Ka...

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif Münasebetiyle AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından 90’ıncı İl Danışma Meclisi ve Geleneksel İftar Programını Antik Kapı’nın bahçesinde Milli Savunma Fikri Işık’ın da katılımıyla yapıldı. 190 personel tarafından hizmet verilen iftar yemeğine yaklaşık 3 bin partili katılım gösterdi. Partililere çorba, bulgur, et, salata ve tavuk göğsü ikram edildi. İftar sofrasına katılan partililer uzun bir aradan sonra bir araya gelerek sohbet ettiler.

 

icee-009.jpg

 

MARDİN’E UÇUYORUZ

İftar yemeği öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Öncelikle 11 ayın sultanı olan Ramazan ayınız mübarek olsun. Yapmış olduğumuz ibadet ve duaları kabul etmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum. Bu güzel ayın hürmetine mazlumların çekmiş olduğu sıkıntıların bitmiş olmasını diliyorum. 7 Haziran seçimlerinin gölgesinde bir iftar yapmıştık geçen yıl. Türk insanı olarak umutlarımız kırılmıştı. O günde demiştik ki eksiklerimizden ve hatalarımızdan sonuçlar ve dersler çıkaracağız. 1 Kasım seçimlerinde gayret gösterdik. Milletimizden oy istedik. Hepimizin çalışmasıyla başarı sağladık. Her birinize çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Yarın başlatılan proje kapsamında 100 kişilik heyet ile Mardin’e uçuyoruz. AKP Kocaeli teşkilatlarının samimiyetlerini götürmek adına toparladığımız yardımlarla birlikte ziyarette bulunacağız. İlçelerden katılım gösteren her bir arkadaşımı geldiğiniz için şükranlarımı sunuyorum. AKP Kocaeli ailesi adına samimi şükranlarımı ifade ediyorum. Hayırlı iftarlar diliyorum” dedi.

 

ice22-045.jpg

 

GÜVEN ORTAMINA ŞÜKREDİYORUZ

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Güven ve huzur içinde iftarlarımızı yapıyoruz. Terör olaylarını da hükümetimizin gayretiyle sonlandırdığımız zaman daha huzurlu ramazan ve bayramlar yapacağız. Bir milletin en büyük varlığı güven içerisinde yaşamasıdır. Özgürlüğün kıymetini kaybolduğunda anlarız. Bugün yaşadığımız güven ortamına şükrediyoruz. Bunu sağlayan Cumhurbaşkanımız olmak üzere teşkilat mensuplarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

 

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ TERÖRE BOYUN EĞECEK ÜLKE DEĞİL"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da iftar öncesinde yaptığı konuşmada önemli bir görevi üstlendiğini söyleyerek, "Ordumuzun caydırıcı gücünü artırmak için çaba sarf ediyoruz. Terörle mücadelede TSK bütün gücüyle devrede. 23 Temmuz 2015'te başlayan terör sürecinde bugüne kadar elde edilmemiş başarılar elde edildi. Terör örgütü büyük oranda eylem yapamaz hale geldi. Şimdi kalleş yöntemlerle kolluk kuvvetlerimizle mücadele etmeye çalışıyorlar. Türkiye Cumhuriyet, terör örgütlerine boyun eğecek bir ülke değildir. Bu mücadeleyi büyük kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz" dedi.

 

"ASKERE BAYRAM HEDİYESİ VERDİK"

Terörle mücadelede görev alan personelin ilerleyen zamanlarda haksız yere yargılanmaması adına önemli bir yasa değişikliği yaptıklarını söyleyen Bakan Işık, "TBMM'de önemli bir konuyu görüştük kabul ettik. Atık kimse kafasına estiği gibi dava açamayacak orada terörle mücadele eden askerimize. Artık hiç kimse haksız iddialarla askerimizi yıpratamayacak. Bu kanunlar Türkiye 90'lı yıllara dönmedi bundan sonra da inşallah dönmeyecek. Türkiye teröre mücadeleye amansız bir şekilde devam edecek ama bunu da hukuksal bir zeminde yapacak. Bu mücadeleyi verirken de asla kardeşlikten taviz vermeyeceğiz. Bu düzenleme TSK'ya sadece terörle mücadelede icrai yetki veriyor. EMASYA hatırlatmalarına ve algı oluşturulmasına müsaade etmeyiz. Diğer tüm görev ve sorumluluk siyasi iradededir. İzlemede de valiler de olacak. Bu ülke için gerekli bir kanundu ve meclis de bunu kabul etti. Adeta orada kahramanca mücadele eden askerimize bir bayram hediyesi oldu" diye konuştu.

 

Serkan BORLAK

25 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

olcay - ey millet neden sormuyorsunuz kayıp kaçakları ödettiğiniz milleti böylemi avutuyorsunuz.biz yeriz siz ödersiniz der gibi.

Yanıtla . 0Beğen 25 Haziran 09:52
01

Teoman - yiyin efendiler yiyin..sonrada koyunlara Fakir fukara Garip gureba edebiyatı yapın

Yanıtla . 0Beğen 25 Haziran 09:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR