“Birini öldürüp emekli olacağım”

    İzmit Alikahya Mahallesi’nde babasını boğazını keserek öldüren Osman Yılmaz’ın davası görülmeye başlandı. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görüle...

 

 

İzmit Alikahya Mahallesi’nde babasını boğazını keserek öldüren Osman Yılmaz’ın davası görülmeye başlandı. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Bakırköy Akıl Hastalıkları hastanesi tutuk evinde tutuklu bulunan sanık Osman Yılmaz hastaneye yazı yazılmaması nedeniyle katılmazken Sanık Avukatı Cengiz Sarıbay, müşteki Filiz Seymen ve Avukatı Hakan Akkaya katıldı. Mahkeme tarafından duruşmaya katılmak üzere davet edilmelerine rağmen tanıklar katılmadı.

“BİRİNİ ÖLDÜRÜP EMEKLİ OLACAĞIM”

Maktul kızı Filiz Seymen yaptığı savunmasında şunları kaydetti. “Babamın sabaha karşı saat 05.00 sıralarında telefonu çaldı. Babam hemen hazırlanmaya başladı ‘Hayırdır baba’ dedim o da ‘Pek hayır değil Osman’ın annesi çağırdı’ dedi ve çıktı. Daha sonra da öldürüldüğünü duyduk. Ben Bekirpaşa Polis Karakoluna gittim, bana babanın üzerinden bir şey çıkmadı dediler. Ancak babam çıkarken annemin abrasıyla çıktı ve üzerinde 6 bin TL’ye yakın para vardı” dedi. Seymen, “Osman’ın annesinin sabah 06.00 sıralarında evden çıkıp doktora gideceğini söylemiş bu saatte hangi doktora gitmiş onu da açıklasınlar. Hatta Osman olaydan iki gün önce Eczaneci Mustafa abiye, ‘Birkaç güne birini öldürüp emekli olacağım’ demiş” diye konuştu.

RAPORLAR ÇELİŞİYOR

Seymen’den sonra savunma yapan sanık avukatı Cengiz Sarıbay, “Aleyhe olan delilleri kabul etmiyoruz. Tanıklar dinlendikten sonra savunmamızı yapacağız, sanığın doktoruyla konuştuk bu kişinin 1999 yılından bu yana hastası olduğunu ve tedavisini yaptığını bu hastaya nasıl olur da sağlam raporu verildiğini söyledi. İhtisas ve gözlem raporları çelişiyor bunun giderilmesini talep ediyoruz” dedi.  Sanığın dayısının da karısı ve karısının annesini öldürdüğünü belirten Sarıbay, “Bu durumla da ilişkisi olabilir” dedi.

RAPORLAR BEKLENİYOR

Gerekli savunmalar yapıldıktan sonra duruşmanın, tanık Deniz Yılmaz, Riyaset Bozdemir, Oktay Yılmaz ve Özlem Bolat’ın zorla getirilmelerine, Bakırköy Akıl Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğine yazı yazılarak sanığın olaydan sonra tedavisine ilişkin tedbir belgelerinin istenmesine, sanık sorgusu yapıldıktan sonra Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasına karar verilerek duruşma 8 Nisan 2014 tarihine ertelendi. 

13 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR